komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 2 grudnia 2020

Balbiny, Bibianny

Funkcjonariusze Zespołu Antykonfliktowego podczas manifestacji

czwartek, 29.10.2020 13:19 , komentarze: 0 , odsłony: 183
kategorie artykułu:

Marsze, zgromadzenia, pikiety czy manifestacje – to wydarzenia, podczas których często emocje biorą górę. Dlatego w ich zabezpieczaniu udział biorą nie tylko policjanci wydziałów prewencji, czy ruchu drogowego, ale też funkcjonariusze specjalistycznych komórek, m.in. Zespołu Antykonfliktowego. Dbają o to, aby wszelkie możliwe antagonizmy zostały rozwiązane w sposób jak najbardziej spokojny. Tak też było dziś na Placu Społecznym, gdzie doszło do nerwowej sytuacji pomiędzy jednym z kierowców, a manifestantami.

Funkcjonariuszom Policji, jak nikomu innemu, zależy za spokojnym przebiegu wszelkich zabezpieczeń. Mundurowi dbają o bezpieczeństwo nie tylko uczestników tego typu wydarzeń, ale również o bezpieczeństwo mieszkańców Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Swój udział mają w tym również funkcjonariusze Zespołu Antykonfliktowego, którzy starają się rozładować emocje uczestników, a te czasem biorą górę nad zdrowym rozsądkiem.

28 października przed godziną 14. w rejonie wrocławskiego Placu Społecznego, skutecznie zainterweniowali policjanci z tej specjalistycznej komórki. W pewnej chwili, pomiędzy uczestnikami manifestacji znalazł się kierujący, który próbował kontynuować podróż swoim samochodem. Jednak było to niemożliwe z powodu przemarszu osób biorących udział w tym wydarzeniu. Niestety, mężczyzna dał ponieść się swoim emocjom i między nim, a manifestantami doszło do nerwowej utarczki słownej.
Tę sytuację zauważyli policjanci Zespołu Antykonfliktowego i natychmiast zareagowali. Uspokoili zarówno kierującego, jak też uczestników manifestacji. Rzeczowa i spokojna rozmowa z funkcjonariuszami umożliwiła opanowanie tego nieprzyjemnego dla każdej ze stron zdarzenia.

Do policjantów nie zgłosiła się żadna osoba, która miałaby być w jakikolwiek sposób poszkodowana w wyniku tej nerwowej sytuacji, a policjanci otrzymali nawet kilka słownych podziękowań za szybkie i sprawne działanie. Doświadczenie funkcjonariuszy załagodziło spór pomiędzy stronami i dalsze zabezpieczenie przebiegało spokojnie, a przede wszystkim bezpiecznie dla wszystkich.

Przypominamy, że podczas takich wydarzeń należy się stosować do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy. Bezpieczeństwo wszystkich osób, zarówno tych, którzy biorą udział w wydarzeniu, jak również osób postronnych, jest dla nich priorytetem.

źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 30.11.2020 21:01
poniedziałek, 30.11.2020 15:08
poniedziałek, 30.11.2020 15:02
poniedziałek, 30.11.2020 09:51
poniedziałek, 30.11.2020 07:10
poniedziałek, 30.11.2020 06:31
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele