komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 11 lipca 2020

Olgi, Kaliny

Funkcjonariusze pomogli topiącemu się mężczyźnie

wtorek, 2.6.2020 09:20 , komentarze: 0 , odsłony: 745
kategorie artykułu:

Policjanci z komisariatu wodnego komendy wojewódzkiej we Wrocławiu wspólnie z ratownikami WOPR-u pomogli mężczyźnie, który topił się w rzece. Do zdarzenia doszło w centrum stolicy Dolnego Śląska nieopodal Katedry św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu. Funkcjonariusze widząc na środku Odry człowieka, który ma problemy z utrzymaniem się na powierzchni wody i co chwilę się zanurza, natychmiast podpłynęli do poszkodowanego i wyciągnęli na pokład łodzi, udzielając niezbędnej pomocy. 

Funkcjonariusze Komisariatu Wodnego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, 31 maja br. około godz. 8.50 otrzymali informację od dyżurnego, że w rzece Odra koło katedry ma znajdować się mężczyzna, który nie może dopłynąć do brzegu.
W związku z tym policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce. Dotarli tam równocześnie z jednostką WOPR-u. Na wysokości Przystani Gondoli, na środku rzeki Odra widoczna była osoba, która miała problem z utrzymaniem się na powierzchni wody, co chwile zanurzała się. Wspólnie z ratownikami WOPR-u funkcjonariusze dopłynęli do tonącego z obu stron i używając technik ratowniczych wyciągnęli poszkodowanego na pokład łodzi.
Mężczyzna miał widoczne objawy wychłodzenia i był osłabiony. Funkcjonariusze okryli go kocem i przekazali ratownikom medycznym. Na szczęście nie była potrzebna hospitalizacja.

źródło: Policja Dolnośląska

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 29.6.2020 11:56
poniedziałek, 29.6.2020 11:53
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele