Francuskie wzmocnienie Panthers Wroclaw

czwartek, 29.11.2018 14:00 952 0

Przygotowania do sezonu Panthers Wrocław wchodzą w kolejny etap. Zawodnicy poznają nowy system gry, a trener główny Val Gunn kończy kompletowanie sztabu trenerskiego, do którego dołączył właśnie Rodrigue Aligenes. Francuski szkoleniowiec przyleci do Wrocławia już w styczniu.

Panthers Wrocław dokonują kolejnych zmian i wzmocnień, których celem jest powrót tytułu mistrzowskiego do stolicy Dolnego Śląska. Pierwszymi krokami było zakontraktowanie doświadczonych szkoleniowców w osobach Val Gunna i Skipa Albano. Teraz nowi trenerzy uzupełniają swój sztab trenerski, stawiając na młodych, perspektywicznych trenerów.

Najnowszym nabytkiem klubu jest 29-letni Rodrigue Aligenes, który z koordynatorem defensywy Skipem Albano pracował już w drużynie Thonon Black Panthers. – To właśnie Skip Albano rekomendował nam Rodrigue. Doświadczony szkoleniowiec jednoznacznie stwierdził, że pomimo młodego wieku francuski trener jest świetnym kandydatem, który doskonale pasuje do systemu i stylu gry naszej drużyny. To pierwszy europejski trener w naszym klubie i wierzymy, że będzie to mistrzowski debiut – mówi Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław.

Rodrigue Aligenes z futbolem związany jest od blisko 10 lat. Większość czasu spędził w klubach we Francji, ale ma na swoim koncie również sezon gry w Kragujevac Wild Boars, czyli drużynie Mistrzów Serbii, z którymi Panthers Wrocław zmierzą się w fazie grupowej pucharu CEFL.

Trener Aligenes wesprze koordynację defensywy Panthers Wrocław, którą w tym roku zobaczymy w zupełnie nowej odsłonie. Skip Albano znany jest z wprowadzania nowatorskich i nieszablonowych rozwiązań i tak też będzie wyglądać gra obronna Panter. – Panthers mają świetny sztab trenerski i świetną organizację. Thonon Black Panthers to znakomity klub, ale uważam, że to dla mnie i tak wielki krok w przód. Cieszę się, że będę mógł przekazać wiedzę zawodnikom w tak znanej europejskiej marce – mówi Rodrigue Aligenes, nowy szkoleniowiec Panthers Wrocław. Trener zapowiada, że postawi wielką uwagę szczegółom, by poziom zgrania drużyny jeszcze bardziej wzrósł i przeniósł się na boiskową pewność siebie.

Panthers Wrocław sezon 2019 rozpoczną pod koniec marca, kiedy ruszą rozgrywki Ligi Futbolu Amerykańskiego. Pierwszy mecz w pucharze CEFL rozegrają 13. kwietnia, kiedy do Wrocławia przyjadą mistrzowie Szwajcarii Calanda Broncos.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)