Filip Rejczyk nowym zawodnikiem Śląska Wrocław

wtorek, 18.6.2024 11:40 578 0

Przyszła pora na ogłoszenie nowego pomocnika Śląska Wrocław. Filip Rejczyk przenosi się do wicemistrza Polski z Legii Warszawa. Młody zawodnik podpisał z WKS-em dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia o rok.

Ruszyły przygotowania do nowego sezonu, przyszła też pora na ogłoszenie kolejnego zawodnika Śląska Wrocław. Filip Rejczyk zasilił szeregi wicemistrza Polski, podpisując kontrakt do 2026 roku z możliwością przedłużenia o kolejny sezon. Do Wrocławia trafia utalentowany osiemnastolatek, który od młodzieżowych poziomów rozgrywkowych wyróżniał się na boiskach.

Piłkarz pochodzący ze Stalowej Woli pierwsze szlify zbierał w Stali Mielec, ale najbardziej jest kojarzony z występów w ekipie ze stolicy. W Legii grał na każdym możliwym szczeblu młodzieżowym, aby ostatecznie w sezonie 2023/2024 zadebiutować w pierwszej drużynie. Już w pierwszej kolejce ubiegłego sezonu wszedł na boiska PKO BP Ekstraklasy. Do tej pory wystąpił w sześciu meczach na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Jest wszechstronnym pomocnikiem, który najlepiej czuję się z piłką przy prawej nodze.

- Transfer Filipa to bardzo cenne wzmonienie Śląska Wrocław. Potrzebowaliśmy takiego pomocnika, który świetnie czuje się z piłką i potrafi bardzo dobrze rozgrywać. Nie jest tajemnicą, iż interesowało się nim wiele klubów. Wybór naszej drużyny pokazuje, że piłkarze mocno wierzą w ten projekt. Śląsk z Filipem będzie jeszcze mocniejszy - komentuje transfer David Balda, dyrektor sportowy WKS-u.

Rejczyk to także etatowy reprezentant naszego kraju w kadrach młodzieżowych. Sezon 2023/2024 był dla niego przełomowy nie tylko na szczeblu klubowym, ale i reprezentacyjnym, gdyż zadebiutował on w reprezentacji U18.

- Uważam, że Śląsk to odpowiednie miejsce do rozwoju i nie mogę się doczekać rozpoczęcia nowego rozdziału w mojej karierze - mówi Rejczyk.

 

fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)