Fiesta! Święto Podwórka Ruska 46

środa, 15.6.2022 15:05 216 1

,,Chcesz przejść do świata kultury''? – tak brzmi pytanie wypisane nad wejściem do Podwórka Ruska 46. Ci, którzy jeszcze nie przeszli, mogą to zrobić wspólnie i na całego podczas nadchodzącego wydarzenia. Od 24 do 26 czerwca trwa Święto Podwórka!

Święto Ruskiej 46 to wspólne przedsięwzięcie działających tu artystów, klubów, instytucji kultury i organizacji społecznych. Jest okazją, aby przypomnieć, że Podwórko to nie tylko neony – to przede wszystkim hub kulturalny służący twórczym działaniom, rozrywce i przyjaznym, sąsiedzkim spotkaniom. Trzydniowe wydarzenia będą odzwierciedleniem mozaikowej, kulturalno-społecznej oferty i ducha tego miejsca. A jako że od lutego Wrocławski Instytut Kultury koordynuje działalność sąsiedzkiej społeczności twórców pracujących przy Ruskiej, tym bardziej zachęca do zapoznania się z efektami tej współpracy! 

Program pobudzający wszystkie zmysły
Sety didżejskie w Recepcji i bałkańska biesiada porwą do tańca każdego. W repertuarze jest także kilka koncertów, w tym jeden zagrany ze znajdującego się na dziedzińcu balkonu. Podwórkowa scena zatonie w brokacie podczas zjawiskowego Drag Queen Show, a na scenie w Surowcu wystąpią cztery performerki burleski, które rozpalą do czerwoności nawet największych świętoszków. Uczestnicy i uczestniczki obejrzą inspirujące wystawy, pierwszy polski film o superbohaterze, czyli kultową „Hydrozagadkę”, a w niedzielę po zmroku groteskowo-upiorny spektakl „Noc żywych trupów”. 

Kultura dostępna dla każdego
Harmonogram może być szczególnie ciekawy dla miłośników rękodzieła. Podczas święta odbędą się warsztaty z sitodruku, robienia przypinek i malowania na ceramice. Nie zabraknie też propozycji dla rodziców z dziećmi – w weekend Fundacja Prom zaprasza na animacje międzykulturowe. Jak widać, ,,każdy znajdzie coś dla siebie’’. Ekscytującym momentem w zeszłym roku było oficjalne odsłonięcie kolorowego i – co najważniejsze – oczyszczającego powietrze muralu Ewy Ciepielewskiej. W tym roku niespodzianką będzie zaprezentowanie nowego szyldu galerii Studio BWA Wrocław.

Celebracja sztuki, nieskrępowana zabawa i pielęgnowanie sąsiedzkich relacji – Wrocławski Instytut Kultury zaprasza na Święto Podwórka Ruska 46! Program trzydniowych wydarzeń wspólnie przygotowali: Galeria ArtBrut, Ognisko Kultury Plastycznej im. Eugeniusza Gepperta, R46, Fundacja Koliber, Surowiec, IP Studio, Strefa Kultury Wrocław, Teatr Ad Spectatores, BWA Wrocław, Wrocławski Instytut Kultury, Wrocławskie Towarzystwo Przyjaciół Bułgarii, Galeria Otwarta ZPAP, Fundacja Prom.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Aleks niedziela, 19.06.2022 10:34
Zagra na tej imprezie nasz lokalny dzierżoniowsko-bielawsko-piławski zespół Monotoni Primitivo