Festiwal Podróżnika na UE Wrocław

poniedziałek, 3.5.2021 10:45 149 0

8 maja  br. studenci z Klubu  Podróżników BIT Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zapraszają na coroczny Festiwal Podróżnika w wersji on-line-live stream. Wydarzenie rozpocznie się na naszym Facebooku oraz kanale na YouTube o godzinie 16.00.

Pierwsza edycja Festiwalu miała miejsce w 2009 roku. Początkowo był to festiwal skierowany dla studentów Uniwersytetu Ekonomicznego. Z każdym rokiem, zainteresowanie prelekcjami i festiwalem jest coraz większe,  rekordowa frekwencja wynosiła ponad 800 słuchaczy. W wydarzeniu biorą udział coraz bardziej znani podróżnicy, a Dni Podróżnika stały się największym tego typu festiwalem we Wrocławiu.  W tym roku wystąpią między innymi Piotr Strzeżysz - "Rowerem przez Tybet",Bartek Sabela - "Jądro chciwości Demokratyczna Republika Konga", Monika Staśkiewicz Traveliway - "Szlak Camino'.

Klub Podróżników BIT to organizacja studencka, działająca przy Samorządzie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Została założona 5 grudnia 2008 roku przez grupę studentów, których pasją były podróże. Obecnie zrzesza ona ponad 100 aktywnych członków. Każdego roku  organizuje 16 projektów dla studentów, m.in. Auto Stop Race, Dni Podróżnika, Rajd Ekonomisty, Skok na stok, Spotkania z Podróżnikiem, Metro Survival, Jarmark Bożonarodzeniowy oraz Spuść się z nami kajakami.

Studenci BIT mówią o sobie  cyt. " Jesteśmy zwykłymi studentami.  W pewnym momencie naszego życia, mieliśmy na tyle odwagi, żeby zrobić pierwszy krok i zacząć spełniać marzenia. Dla wielu z nas, to opowieści innych pokazały, że da się  i można podróżować po świecie nawet bez dużego budżetu. Od tego czasu, chłoniemy świat, poznajemy nowych ludzi i jesteśmy uzależnieni od przygody... Naszym marzeniem jest dotarcie z podróżami do jak największej liczby osób oraz zorganizowanie jednego z najlepszych festiwali podróżniczych w Polsce".

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz