FEPS zaprasza na finał projektu „Poznajmy się we Wrocławiu”

środa, 18.11.2020 09:57 490 0

Przed nami dwa dni internetowych spotkań, dyskusji, prelekcji filmowych i warsztatów. Wszystko w ramach zaplanowanego na 20. i 21 listopada, finału projektu „Poznajmy się we Wrocławiu”.

– W stolicy Dolnego Śląska studiuje lub pracuje około 100 tys. obcokrajowców i to też ich miasto. Zależało nam więc, by stworzyć przyjazną przestrzeń do rozmowy i wspólnego działania – piszą organizatorzy wydarzenia z Fundacji na Rzecz Studiów Europejskich (FEPS).

Do udziału w programie zgłosiły się m.in. osoby, które przybyły do Wrocławia z Włoch, Hiszpanii, Węgier, Ukrainy, Białorusi czy Turcji.

W październiku i listopadzie uczestnicy projektu mieli okazję spotkać się na żywo oraz za pośrednictwem platformy Zoom, m.in. by dowiedzieć się więcej na swój temat, a także by porozmawiać o faktach i mitach towarzyszących tematowi migracji.

Finał projektu – jak podkreślają organizatorzy - wpisuje się w obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji (16 listopada), który jest świętem szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie.

Program

Piątek 20.11.2020

  • 16.00-16.15 – rozpoczęcie wydarzenia, powitanie uczestników: Anna Cwynar, Monika Glińska (FEPS)
  • 16.15-17.15 – "Wielokulturowa historia Wrocławia" (prelekcja), prowadzenie: Krzysztof Nowak (FEPS)
  • 17.30-18.55 – "Dialog międzykulturowy w działaniu" (spotkanie sieciujące z udziałem przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych i miejskich instytucji kultury): Fundacja Integracji Społecznej PROM, Stowarzyszenie Kultury Teatralnej PIEŚŃ KOZŁA, Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Społeczeństwa Wielokulturowego NOMADA, Fundacja Ukraina, Fundacja Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej, Centrum Kultury AGORA
  • 19.00-19.55 – "Halo Wrocław, halo Polsko! Przybyłam, przybyłem" (dyskusja o Polsce, o polskiej kulturze, o nas, o tym, co nas łączy, co dzieli, o Wrocławiu), moderacja: Krzysztof Nowak (FEPS)
  • 20.00-22.30 – transmisja filmu wraz z dyskusją (tytuł zostanie potwierdzony 17.11).

Sobota 21.11.2020

  • 11.00-13.00 – gra online o tematyce międzykulturowej, prowadzenie: Bożena Andrzejewska (Dobra Relacja w Grupie)
  • 14.30-15.55 – warsztat kulinarny "Tradycje kulinarne świata", prowadzenie: uczestniczki i uczestnicy projektu
  • 16.00-17.30 – "Wrocław przeciw przemocy" (warsztat uczący zachowania się w przypadku agresji słownej i sytuacji przemocowych), prowadzenie: Stowarzyszenie NOMADA
  • 19.00-19.55 – "Porozmawiajmy o (polskiej) sztuce", prowadzenie: uczestniczki i uczestnicy projektu
  • 20.00-22.00 – transmisja filmu wraz z dyskusją (dokument "Alaturka" 2014, reż. Alexander Decommere, napisy w jęz. angielskim) oraz zakończenie wydarzenia.

Informacje praktyczne

Językiem wiodącym wydarzenia będzie język polski, przy czym wszystkie spotkania w ramach programu będą tłumaczone na język angielski i język rosyjski lub ukraiński (w zależności od potrzeb uczestników).

Na wydarzenie można zapisywać się online w terminie do czwartku 19 listopada 2020 włącznie. 
Organizatorzy
„Poznajmy się we Wrocławiu!/ Let’s meet in Wrocław!/ Давайте встретимся во Вроцлаве!” to inicjatywa Fundacji na Rzecz Studiów Europejskich, realizowana we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego oraz z wrocławskimi NGO, takimi jak Stowarzyszenie Grupa z Pasją, Fundacja Emma, Stowarzyszenie Zmieniaj Zakrzów, Stara Piekarnia, Centrum Kultury Agora oraz Fundacja Wroclife. Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Wrocław.

źródło: wroclaw.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz