komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 1 listopada 2020

Seweryna, Wiktoryny

Ewakuacja oddziału szpitala przy Grabiszyńskiej. Cztery pielęgniarki zaraziły się od pacjenta!

wtorek, 24.3.2020 18:21 , komentarze: 0 , odsłony: 4523
kategorie artykułu:

Oddział pulmonologiczny Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu został ewakuowany, a personel szpitala został objęty kwarantanną, po tym jak okazało się, że jeden z pacjentów ma koronawirusa. 

      Zdjęcie ilustracyjne/Fot.Pixabay

Wykonane testy potwierdziły, że cztery pielęgniarki i jeden pacjent zostali zarażeni wirusem. Personel szpitala został objęty kwarantanną. To łącznie 51 osób, od których pobrano wymazy i skierowano na badania. 

Wszyscy pacjenci oddziału pulmonologicznego zostali przewiezieni do filii szpitala w Obornikach Śląskich. Pozostała część Centrum Chorób Płuc przy Grabiszyńskiej pracuje normalnie.

U pięciu osób stwierdzono zakażenie koronawirusem, są to osoby z personelu medycznego szpitala oraz jeden pacjent. 51 osób - głównie personel medyczny, jaki mógł mieć kontakt z chorym pacjentem przebywa od wczoraj na kwarantannie domowej. Nadal czekamy na wyniki testów około 30 osób. Dyrekcja szpitala podjęła decyzję, aby oddział pulmonologiczny wraz z grupą trzynastu pacjentów ewakuować do izolatorium w Obornikach Śląskich. Tę ewakuację przeprowadza transport sanitarny - powiedział Doba.pl rzecznik marszałka województwa dolnośląskiego Michał Nowakowski.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 26.10.2020 10:46
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki