Europejski Tydzień Sportu w Kobierzycach

czwartek, 22.9.2022 18:30 0

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić mieszkańców do aktywnego i zdrowego trybu życia. W akcji ETS #Beactive Gmina Kobierzyce uczestniczy od 2017 r.

24 września to dzień pełen sportu i zdrowia w Kobierzycach! Zaczynamy o godzinie 9.00 w Hali Sportowo- Widowiskowej im. Adama Wójcika od akcji „Start Zdrowie STOP HPV”. Impreza pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Kobierzyce to wyjątkowe warsztaty dla aktywnych kobiet. W programie min.: yoga, latino dance, pilates, aerobic, a także wykłady i warsztaty pt.: „zdrowie przez profilaktykę”. Gościem specjalnym wydarzenia będzie dr n.med. Wojciech Homla, specjalista położnictwa i ginekologii, autor wielu prac naukowych z zakresu HPV i profilaktyki raka szyjki macicy.

O godzinie 15.00 z parkingu przy Hali Sportowej rusza wycieczka rowerowa Gminną Trasą Rowerową K2 : Kobierzyce-Wierzbice-Pustków Żurawski- Krzyżowice - Królikowice- Kobierzyce.  Każdy z uczestników wycieczki otrzyma sportowe gadżety od #beActive. Trwają zapisy na: http://sport-kobierzyce.pl/?p=9010

O godzinie 16.00 na Stadionie Sportowym w Kobierzycach zaczynamy Gminne Zawody Strażackie o Puchar Wójta Gminy Kobierzyce.

W programie także Kino halowe KOSiR! O godz. 17.00 seans dla dzieci ,,Ella, Bella Bingo” Niezwykle pozytywna i radosna animacja Ella Bella Bingo zdobyła serca widzów festiwalu Kino Dzieci, otrzymując nagrodę publiczności. Przyjaźń to niełatwa sprawa, ale wspólnie możemy wszystko! O godzinie 19.30 ,,Strategia Mistrza'' - świetnie opowiedziana historia o drodze na szczyt Lenca Armstronga, 7-krotnego zwycięzcy Tour de France – i zarazem o spektakularnym upadku człowieka, który stał się bohaterem największego skandalu dopingowego w historii sportu.

Dodatkowo mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych,  min.: Przystanek Zdrowik, Warsztaty Plastyczne, ognisko integracyjne, pieczenie ziemniaka, punkty gastronomiczne.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)