Enactus Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zwyciężył w konkursie Enactus Poland National Competition 2021

poniedziałek, 2.8.2021 14:17 462 0

Enactus  Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zwyciężył w konkursie Enactus Poland National Competition 2021. To odbywające się co roku wydarzenie, podczas którego studenci prezentują swoje prace przed jury składającym się z menedżerów, prezesów i dyrektorów firm. W tym roku w jury zasiedli przedstawiciele największych korporacji, między innymi PwC, Pfizer, Standard Chartered. Projekty Enactus muszą spełniać specjalne kryteria: łączyć aspekt biznesowy ze społecznym oraz realizować cele zrównoważonego rozwoju.

Zespół PetBoom pokonał w etapie krajowym swoich pięciu rywali i zakwalifikował się do udziału w międzynarodowym etapie konkursu. Ich projekt to platforma internetowa, która ułatwia adopcje oraz kontakt ze schroniskami. Partnerami tej szlachetnej inicjatywy zostali: Standard Chartered, Koci Zakątek, Ekostraż, TOZ Jawor, Kociarnia KŻ, Schronisko Czekadełko, Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich.

Opiekunem ze strony uczelni jest dr Iwona Czerska z Katedry Badań Marketingowych.
Drugie miejsce w konkursie zajął Enactus SGGW z Warszawy, a jako trzeci na podium uplasował się Enactus UE Poznań.

Tomasz Prałat, student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, otrzymał nagrodę specjalną El Cactus Special Award, przyznaną za olbrzymi wkład i zaangażowanie w działania zarówno zespołu Enactus UE Wrocław, jak i Enactus Poland. Oto jak podsumował swój udział w konkursie: "Enactus jest programem dającym studentom wielkie możliwości. Z jednej strony realizują projekty społeczne, które pomagają grupie beneficjentów, a z drugiej stawiają pierwsze kroki w biznesie. Tworzą swoje pierwsze firmy. Program Enactus to również miejsce, gdzie poznaje się ludzi i tworzy sieci kontaktów zarówno biznesowych, jak i koleżeńskich".

Organizacja studencka Enactus Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu  to część międzynarodowej organizacji non-profit Enactus zrzeszającej studentów, opiekunów naukowych i praktyków biznesu. W ramach działalności realizowane są projekty prospołeczne, które mają na celu aktywizację otoczenia publicznego.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)