EcoRun w Parku Grabiszyńskim

środa, 26.4.2023 15:49 290 0

Nie musisz mieć świetnej formy biegowej i mięśni ze stali, by wziąć udział w EcoRunie. Organizatorom zależy przede wszystkim na zachęceniu do aktywnego spędzenia wolnego czasu oraz promocji tego, co najważniejsze, czyli troski o zdrowie i środowisko naturalne. Ruszyły zapisy na II edycję EcoRunu, który wystartuje 28.05 w Parku Grabiszyńskim o godz. 11.00. Jak sama nazwa wskazuje jest to inicjatywa ekologiczna - za każdego uczestnika biegu zostanie posadzone jedno drzewo. 

By we Wrocławiu było bardziej zielono

EcoRun to jeden z największych biegów ekologicznych w Polsce. Ruszyły zapisy na jego II edycję, która odbędzie się 28 maja 2023 r. w Parku Grabiszyńskim we Wrocławiu. W wydarzeniu mogą wziąć zarówno dorośli, jak i dzieci – dla nich też są przewidziane zawody z podziałem na kategorie wiekowe. EcoRun, jak sama nazwa wskazuje, ma na celu promocję ekologicznych postaw oraz zazielenienie Wrocławia. W naszym mieście przyda się więcej terenów zielonych, które - jak dobrze wiemy - są nie tylko „płucami miasta”, ale także miejscami aktywnego wypoczynku. Dlatego założenie 1 biegacz = 1 drzewo jest tak cenne. Organizatorom zależy na posadzeniu jak największej liczby nowych sadzonek, ale także na tym, by bieg był dostępny dla każdego. Stąd nietypowe, krótkie dystanse. - Biegniemy razem do celu, a celem jest zalesienie Wrocławia. Chcemy, aby każdy miał szansę dołączyć do naszego wyzwania i rozpocząć świadomą oraz aktywną działalność na rzecz zdrowia i ekologii - mówi Katarzyna Kozłowska-Panek, koordynator II edycji EcoRun by Stowarzyszenie Dr.Max Zdrowie.

Nie masz formy? Nic nie szkodzi? 

Główna część EcoRunu to dwa biegi dla dorosłych na 2,5 i 5 km. Pierwszy z nich jest dosyć niestandardowy i jak zapewniają organizatorzy, to idealne rozwiązanie dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z bieganiem lub po porostu chcą się poruszać. Dystans 2,5 km można przespacerować, przejść z kijkami Nordic Walking czy wózkiem. W drugiej części pobiegną dzieci  oraz młodzież na dystansach od 100 do 400 m. Tak jak trasy, które nie są zbyt długie, tak i ceny pakietów nie są wysokie. Wszystko po to, by zmobilizować do zdrowego i aktywnego stylu życia jak najwięcej osób i…. zazielenić Wrocław. 

Zapisy już ruszyły, chętni mogą zgłosić swój udział, rejestrując się na stronie organizatora https://stowarzyszenie.drmax.pl/eco-run-by-stowarzyszenie-dr-max-zdrowie. Tylko do końca kwietnia można skorzystać z promocyjnych cen - pakiet dla dziecka kosztuje 10 złotych, natomiast bilety dla dorosłych wahają się w zależności od pakietu oraz daty zakupu pomiędzy 39 a 79 zł. Organizatorzy liczą na to, że zostanie pobity wynik z poprzedniej edycji, czyli 1000 zasadzonych dębów w Lesie Osobowickim.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)