komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 6 czerwca 2020

Norberta, Laurentego


Dziś Światowy Dzień Zdrowia. Życzenia od policjantów dla medyków

wtorek, 7.4.2020 11:54 , komentarze: 0 , odsłony: 460
kategorie artykułu:

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Święto ustanowione już od 70 lat zawsze było okazją do prowadzenia badań profilaktycznych, organizacji pikników rodzinnych i akcji promujących zdrowy tryb życia. Panujące dziś warunki dalekie są jednak od atmosfery świętowania. Medycy prowadzą walkę z epidemią.

Z poświęceniem i ofiarnością spędzają kolejne godziny w szpitalach i przy łóżkach chorych. Słowa przyrzeczenia lekarskiego przyszło im wypełniać w szczelnie zamkniętych kombinezonach ochronnych. Każdy z nich przyrzekał służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu. Policjanci w podobnych słowach swojej roty ślubują służyć wiernie Narodowi. Dwa różne zawody, lekarza i policjanta, łączy oddanie i poświęcenie. To dlatego o tej pracy mówimy, że jest to służba. Widzimy Waszą troskę o potrzebujących i tym bardziej za nią dziękujemy. 

       W dniu Światowego Dnia Zdrowia, pragnę złożyć wszystkim przedstawicielom służby zdrowia życzenia wytrwałości. To na Was zwrócone są teraz oczy wszystkich i są to spojrzenia pełne nadziei oraz wdzięczności. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu na co dzień współpracują z Wami podczas obsługi bieżących zdarzeń. Bardzo często wchodzimy ramię w ramię do mieszkań, w których ktoś potrzebuje pomocy i jesteśmy razem na miejscu wypadków drogowych. Niejednokrotnie na ulicy zobaczyć można stojące obok siebie na sygnałach policyjny radiowóz i karetkę pogotowia. Dziękujemy Wam za poświęcenie i życzymy dokładnie tego samego, czego codziennie życzą sobie policjanci – abyście po skończonej służbie mogli bezpiecznie i spokojnie wrócić do swoich rodzin.

       Przed nami okres świąt Wielkiej Nocy, kojarzony ze spotkaniami w rodzinnym gronie. Tegoroczne święta będą jednak musiały wyglądać zupełnie inaczej. Obecna sytuacja nie pozwoli nam cieszyć się nimi w dużym rodzinnym gronie. Medyków i policjantów ten czas zastanie dodatkowo na służbie. Pomimo tego, wrocławscy policjanci życzą wszystkim pracownikom służby zdrowia spokoju, pomyślności i wytrwałości. Wszyscy życzmy sobie też dużo zdrowia dla nas i dla naszych bliskich. Niech nadchodzące święta przyniosą nadzieję na lepszy czas.

                                                                                                                   insp. Maciej Januszkiewicz
                                                                                                         Komendant Miejski Policji we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

środa, 3.6.2020 14:57
sobota, 23.5.2020 11:47
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele