komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 19 stycznia 2021

Henryka, Mariusza

Dzika karta, wejdź do spółki ZOO bez ograniczeń!

środa, 2.12.2020 14:05 , komentarze: 0 , odsłony: 516
kategorie artykułu:

ZOO od 22 groszy dziennie? Tak, to możliwe z Dziką Kartą, czyli biletem rocznym. Taką wejściówkę posiada dziś już prawie 14 tysięcy osób, z czego około 1,2 tysiąca to obdarowani voucherem. Są to głównie mieszkańcy Wrocławia i okolic, ale nie brakuje też przyjezdnych. Rekordzista odwiedził nasz ogród 233 razy w ciągu roku!

Wrocławski ogród zoologiczny to 33 ha terenu, 12 tys. zwierząt z ponad 1,1 tys. gatunków. Szacuje się, że na jego jednorazowe zwiedzenie potrzeba minimum 5 godzin, a nawet spędzenie całego dnia w zoo, nie gwarantuje zobaczenia wszystkiego.

- Tutaj niemal codziennie pojawia się nowy mieszkaniec - przyjeżdża z innego ogrodu zoologicznego albo przychodzi na świat. W zasadzie każdy, kto lubi przyrodę, powinien odwiedzić zoo co najmniej cztery razy w roku, żeby zaobserwować zachodzące zmiany – mówi Agnieszka Korzeniowska, dyrektor ds. marketingu wrocławskiego ZOO. – Warto podkreślić, że Dzika Karta zwraca się już przy trzeciej wizycie.

Wakacje w tropikach i ZOO-edukacja

Przemysław Gałecki jest tatą trójki maluchów (Lena 7 lat, Igor 5 lat, Bruno 2 lata). Od lat razem z żoną kupują kary roczne dla całej rodziny (do 3. roku życia wejście jest za darmo).

- To najszybsze wakacje dla całej rodziny w tropikach – żartuje. – Latem odwiedzamy zoo kilka razy w tygodniu. To zielony, zamknięty teren, idealny na spacery, gdzie jest bezpiecznie i daleko od miejskiego zgiełku. Zimą wpadamy średnio raz na tydzień i odwiedzamy tropikalne pawilony z Afrykarium na czele. Dzięki karcie rocznej udało nam się zaszczepić w dzieciach miłość do przyrody. Podczas każdej wizyty maluchy się czegoś uczą. Zadają mnóstwo pytań, a my staramy się potem w domu szukać odpowiedzi. Ostatnio, kiedy we Wrocławiu znalazł się kajman i akurat tego dnia trafiliśmy do Afrykarium, pokazywałem dzieciom krokodyla na wzór. 5-letni Igor zdecydowanie zaprotestował i wyjaśnił mi różnice między tymi gatunkami. 5-latek mnie zwyczajnie zagiął. Nie doceniłem go – śmieje się dumny tata.

Niejednego miłośnika zwierząt zagiąłby również 10-letni Ziemek Wiktorski, bohater internetowego cyklu „Wrocławskie ZOOpowieści”. Ma 10 lat, a od 7-miu interesuje się zwierzętami. Jego fascynacja jest zaraźliwa. Najpierw przekazała mu ją mama, która do zoo zabierała go już jako niemowlaka. Potem to on ciągał ją do ogrodu w każdej niemal wolnej chwili. Teraz pragnie swoją miłością do zwierząt zarazić również innych, stąd jego wytęp w programie. W przyszłości planuje zostać dyrektorem ogrodu zoologicznego.

Zamiast kupować swoim milusińskim kolejne zabawki w prezencie, warto rozważyć zakup vouchera na bilet roczny do zoo. Może on okazać nie tylko wspaniałym prezentem, ale inwestycją w przyszłość. A na pewno będzie wspaniałą przygodą.

ZOO za grosze

Koszt karty rocznej normalnej to 120 zł, a ulgowej 80 zł. Posiadacze Dzikiej Karty mogą zwiedzać zoo codziennie, a nawet trzy razy w ciągu jednego dnia! Przy odwiedzinach raz w miesiącu, wejście na kartę roczną kosztuje tylko 10 zł, a dla osoby z ulgą 6,7 zł. Jeśli odwiedza się zoo raz w tygodniu, to koszt jednego wejścia spada do 2,3 zł i 1,5 zł. Gdyby, jak rekordzista, wizytować zoo co drugi dzień, to wartość jednego wejścia osiągnie zaledwie 0,66 zł i odpowiednio 0,44 zł dla karty ulgowej. A jeśli codziennie to 22 i 19 groszy! Z Kartą Nasz Wrocław, jest dodatkowo o 10 procent taniej! Co ważne, kupując kartę w wersji ZOO NA RATUNEK wspieramy też ochronę dzikiej przyrody. Taką opcję wybrało w tym roku 5,4 tys. osób, a pieniądze częściowo już trafiły na ochronę min. okapi w Afryce. Posiadacze kart rocznych przekraczali w tym roku bramę zoo aż 72,6 tys razy.

Gdzie kupić

Ze względu na pandemię zoo poleca zakup voucherów online. Przez stronę ogrodu – www.zoo.wroclaw.pl lub oficjalny sklep zoo_Wrocław na Allegro. Po zakupie na stronie zoo otrzymamy voucher w wersji elektronicznej i mamy 90 dni, aby go zrealizować. W przypadku tej drugiej platformy – w postaci vouchera nadesłanego do domu, który można zrealizować do 30 czerwca 2021 r. Zakup online to idealny sposób na ekspresowe nabycie wspaniałego prezentu mikołajkowego lub świątecznego. Na podstawie takiego vouchera, przy pierwszej wizycie, wyrabia się kartę imienną osobiście w Punkcie Obsługi Klienta. Trwa to tylko 5 minut, a karta ważna jest przez 365 dni od daty wydania.

 

Wasze komentarze

sobota, 16.1.2021 11:31
poniedziałek, 11.1.2021 14:30
1
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele