Dzień Osób Niebinarnych

środa, 10.7.2024 13:59 151 0

W lipcu czeka nas Dzień Osób Niebinarnych, a w nim kumulacja różnorodności  organizowanych przez niebinarnosc.pl. Jeśli chcecie poprzebywać w gronie  innych niebinarek, albo bliska Wam osoba jest niebinarna i czujecie  potrzebę zgłębienia tematu, to nie może Was zabraknąć w weekend  13/14.07.2024 we Wrocławiu!

Czego możemy się spodziewać?

Osoby niebinarne wciąż są w cieniu życia społecznego. Tym wydarzeniem  niebinarnosc.pl stwarza przestrzeń do spotkań między osobami niebinarnymi,  ich bliskimi i sojusznikami. Dlatego zapraszamy was do stworzenia z nami w  tym dniu bezwzględnie bezpiecznej i otwartej przestrzeni dla osób, które  nie mieszczą się w binarnym podziale płci. Mile widziane są wszystkie  osoby, którym los osób niebinarnych w Polsce nie jest obojętny. Jeżeli Ty  lub ktoś z twoich bliskich jest osobą niebinarną i chcesz spędzić ten czas  z nami to zapraszamy 13 lipca do Klubu Surowiec i 14 lipca do Pobo na  Pobożnego 9 we Wrocławiu.

Obchody zaczną się 13.07. w klubie Surowiec od imprezy Dzień Osób  Niebinarnych - After Dark. Wystąpią na nim niebinarne osoby dragowe, a po  występach zagrają dla nas osoby DJskie: hajnowisko.

W niedzielę 14.07 od godz 15:00 można przyjść na Dzień Otwarty w Pobo. 
Będzie można spotkać i porozmawiać z samymi osobami niebinarnymi, a także  ich bliskimi. Osoby organizujące mają nadzieję, że impreza pomoże  poczuć  przynależność do większej grupy oraz znaleźć zrozumienie i akceptację  wśród osób niebinarnych, ale także ich bliskich.

Od godz 17:00 będz będzie można wziąć udział w niebinarnym Q&A, na którym  będzie można znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania.  Całość zamknie  Wieczorek z Niebinarnym Słowem Pisanym, na którym osoby niebinarne będą przedstawiały niebinarną twórczość słowną.

Matronat nad całością imprezy objęła ministra ds. równości Katarzyna  Kotula.


Liczymy, że wesprzecie niebinarną społeczność we Wrocławiu  i pojawicie  się na tym unikalnym wydarzeniu.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)