Dzielnicowi z Grabiszynka spotkali się z seniorami

piątek, 30.7.2021 12:00 209 0

Odwiedziny w Domu Dziennej Pomocy na ulicy Karmelkowej były inne niż wszystkie. Seniorzy, którzy zaprosili do siebie mundurowych z Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek, nie tylko ugościli ich własnoręcznie przygotowanymi ciastami, ale także przygotowali specjalną prezentację dotyczącą ośrodka, a także… sprawdzili ich kondycję. Funkcjonariusze w ramach rewanżu przekazali wiedzę z zakresu przeciwdziałania oszustwom metodą „na wnuczka” oraz porozmawiali o szeroko pojętym bezpieczeństwie osób w wieku senioralnym.

Spotkania profilaktyczne to zawsze świetna okazja do wzajemnego poznania się pomiędzy policjantami, a mieszkańcami Wrocławia i często sposobem na przełamanie pewnego dystansu. Nie inaczej było kilka dni temu na ulicy Karmelkowej, gdzie do tamtejszego Domu Dziennej Opieki zostali zaproszeni funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek.

Dyrekcja oraz seniorzy zadbali o gorące przyjęcie mundurowych. Na dzielnicowych czekała nie tylko prezentacja ośrodka, kawa i ciasto, ale także… test sprawnościowy! Aby lepiej się poznać, funkcjonariusze zostali namówieni wraz z seniorami do udziału w ćwiczeniach prowadzonych przez rehabilitantkę pracującą w ośrodku. Dopiero kiedy seniorzy upewnili się, że policjanci przygotowani są do wykonywanej przez siebie pracy, wówczas rozpoczęły się rozmowy dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Dzielnicowi rewanżując się za tak gorące przyjęcie, opowiedzieli o metodach wykorzystywanych przez oszustów, którzy starają się wejść w posiadanie zaoszczędzonych przez babcie i dziadków pieniądze. Przestępcy potrafią podać się za wnuczka, policjanta czy prokuratora, aby wzbudzić zaufanie seniorów i namówić ich na przekazanie biżuterii lub gotówki, która ma być potrzebna do rzekomej policyjnej akcji. Niestety, ale w ten sposób oszukanych zostało już kilkadziesiąt osób z terenu Wrocławia i powiatu wrocławskiego.

Dlatego tak ważne jest informowanie o tego typu sytuacjach. Mundurowi z Grabiszynka przypomnieli o tym, aby nie ufać nieznajomemu głosowi w słuchawce i o każdej nietypowej sytuacji informować policjantów. Mundurowi planują kolejne tego typu spotkania, aby zapobiegać przestępstwom na szkodę osób w wieku senioralnym, które często chcąc pomóc, ściągają na siebie niemałe kłopoty.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)