komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 10 lipca 2020

Sylwany, Witalisa

„Dzieci na balkony” – wrocławskie instytucje kultury wspólnie zagrały dla najmłodszych

wtorek, 2.6.2020 14:03 , komentarze: 1 , odsłony: 656
kategorie artykułu:

 Dziękując wam za to, że tak dzielnie pozostajecie w domach, przychodzimy do was z kulturą. Doceniamy to, że stosujecie się do zaleceń sanitarnych i w nagrodę zapraszamy do udziału w spektaklach i pokazach, które przygotowaliśmy wspólnie z naszymi partnerami – mówił w poniedziałek Krzysztof Maj, dyrektor generalny Strefy Kultury Wrocław, zapraszając wrocławian na balkony i parapety ich domów. W ramach akcji „Dzieci na balkony” wrocławskie instytucje kultury przygotowały aż 35 wydarzeń, przybywając z uśmiechem w różne części miasta.

Strefa Kultury Wrocław, BWA Wrocław – Galerie Sztuki Współczesnej, Ośrodek Działań Twórczych Światowid, Centrum Historii Zajezdnia, Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA, Centrum Kultury Zamek oraz Grupa z Pasją połączyły siły, by 1 czerwca zorganizować akcję „Dzieci na balkony – Wrocław dzieciom”, dającą możliwość uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych najmłodszym i ich opiekunom w ich domach i ich pobliżu. Dzięki organizacji 35 wydarzeń, wrocławskie instytucje kultury dotarły do najróżniejszych zakątków miasta, odwiedzając m.in. Krzyki, Leśnicę, Psie Pole, Grabiszyn czy Swojczyce. Rozpoczęliśmy o 10:00 od zorganizowanej przez BWA Wrocław wizyty Mobilnej Galerii wystawy „Gatunki Inwazyjne” w przedszkolu Seedlings Nature na Grabiszynie, zakończyliśmy ok. 21:00 wypaleniem drewnianej rzeźby serca na Swojczycach, zorganizowanym przez ODT Światowid i związanego z tą instytucją Rytisa Konstantinaviciusa.

Bogaty program, na który złożyły się liczne zabawy dla, a także etiudy cyrkowe i teatralne, w tym widowiskowa "Pan Beppo i Pani Mucha", w której aktorzy wykorzystali dwuipółmetrową lalkę, sprawił, że widzowie chętnie uczestniczyli w przygotowanych dla nich atrakcjach, nagradzając artystów swoim uśmiechem i oklaskami. – Dziś nie możecie przyjść do nas, dlatego dziękujemy, że możemy gościć na waszych podwórkach – komentował Krzysztof Maj. Widząc entuzjastyczne reakcje w każdym z odwiedzonych miejsc, nie mamy wątpliwości, że udało nam się  uchwycić ducha Dnia Dziecka.

Akcja „Dzieci na balkony” mogła się odbyć dzięki połączeniu sił siedmiu wrocławskich instytucji kultury. W przyszłości mamy nadzieję zaangażować ich więcej, aby móc docierać do wrocławian z jak najlepszą ofertą programową.

 

Wasze komentarze

Nowa akcja: CELEBRYCI dla 14 LATEK z Sopotu.
wtorek, 02.06.2020 15:25 autor: TABU
dzisiaj, 8 godz temu
czwartek, 9.7.2020 15:06
czwartek, 9.7.2020 09:35
czwartek, 9.7.2020 08:15
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki