Dwumilionowy pasażer na wrocławskim lotnisku

niedziela, 14.12.2014 11:05 1574 1

Pierwszym w historii, obsłużonym w ciągu jednego roku dwumilionowym pasażerem, a właściwie pasażerką Portu Lotniczego Wrocław okazała się Barbara Wróbel

W sobotę wraz z mężem poleciała na wakacje na Lanzarote. - Podróżujemy nawet kilka razy w roku i tylko z wrocławskiego lotniska - mówi pani Barbara, rekordowa pasażerka wrocławskiego lotniska.

Barbara i Jan Wróbel to niemal zawodowi podróżnicy. Na wakacje latają razem od ponad 50 lat. Byli na Kubie, Dominikanie, lubią kierunki hiszpańskie, ale najbardziej cenią sobie Włochy. Trzy razy byli na Sycylii, a w listopadzie często rezerwują sobie czas na zwiedzanie Rzymu.

- Jesteśmy już na emeryturze i chcemy jak najwięcej zobaczyć. Wycieczki najczęściej planujemy wiosną lub jesienią. To dla nas najlepszy czas, aby złapać dużo słońca w ciepłych krajach. Z kolei lato spędzamy we Wrocławiu, ponieważ wtedy na wyjazd jest dla nas za gorąco - mówi pani Barbara Wróbel, która okazała się pierwszą w historii, dwumilionową pasażerką Portu Lotniczego Wrocław. - Dawniej lataliśmy z różnych lotnisk, ale teraz wybieramy tylko wrocławskie, bo tak jest najwygodniej.

W sobotę 13 grudnia zaplanowali wylot z Wrocławia na Lanzarote, jedną z pięknych i gorących Wysp Kanaryjskich. Ten kierunek też już wcześniej sprawdzili (3 razy), podobnie jak sąsiednią Teneryfę (5 razy). Na lotnisku czekała niespodzianka. Jako dwumilionowa pasażerka, pani Barbara otrzymała zaproszenie do skorzystania z usług VIP od Portu Lotniczego Wrocław oraz ufundowany przez biuro podróży Itaka bon wakacyjny o wartości 5 tys. zł na dowolny wyjazd. Dokąd państwo Wróblowie zaplanują kolejną podróż? - Wymarzone wakacje to Włochy. Prawdopodobnie polecimy na Sycylię - mówi pani Barbara. 

2 mln obsłużonych w ciągu roku pasażerów to historyczny rekord Portu Lotniczego Wrocław. 

- Dla nas to historyczny rekord, idealne zwieńczenie bardzo dobrego roku - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Udało się go osiągnąć dzięki różnorodnej i dopasowanej ofercie, a także nowoczesnej infrastrukturze lotniska. Przejrzysty terminal, wygodny i tani parking oraz szybki dojazd z regionu sprawia, że na lotnisku przybywa pasażerów.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

elis niedziela, 14.12.2014 19:12
a co miała być drugą dwumilionową pasażerką?