Dwóch nietrzeźwych kierujących w jednym zdarzeniu drogowym

poniedziałek, 19.7.2021 11:37 310 2

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn biorących udział w zdarzeniu drogowym na ulicy Żmigrodzkiej. W kolizji uczestniczyły 3 pojazdy i okazało się, że tylko do stanu trzeźwości jednego z kierujących policjanci nie mieli żadnych zastrzeżeń. Bowiem 2 pozostałych zdecydowało się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący Volkswagenem miał ponad 2 promile, a kierujący Oplem blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Nietypowe zdarzenie drogowe obsługiwali wrocławscy policjanci na jednej z ulic Psiego Pola. Kolizja, w której kierujący pojazdem nie zachowuje należytej ostrożności i bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu nie jest niczym nadzwyczajnym. To właśnie do takiego zdarzenia doszło na ulicy Żmigrodzkiej, gdzie kierujący Volkswagenem najechał na tył poprzedzającego Opla, a ten siłą uderzenia przemieścił się, uszkadzając osobowego Forda.

W opisywanej historii zaskakuje stan trzeźwości jej uczestników. Zarówno kierujący Volkswagenem jak i kierujący Oplem zdecydowali się na poranną przejażdżkę po alkoholu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że 21-latek ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a drugi z kierujących 20-latek blisko promil.

Nieodpowiedzialni kierujący trafili na najbliższy komisariat policji. Zgodnie z aktualnymi przepisami prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą nawet 2 lat pozbawienia wolności.

W tym zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał, jak niestety niejednokrotnie bywa. Pamiętajmy, że jazda samochodem to wielka odpowiedzialność i to od naszego zachowania na drodze zależy bezpieczeństwo jej użytkowników. Decydując się na jazdę, podejmujmy przemyślane i tylko trafne decyzje.

starszy sierżant Paweł Noga

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Breslauer poniedziałek, 19.07.2021 18:15
Morda w kubeł parasolu
poniedziałek, 19.07.2021 13:16
Nie pisać ile grozi tylko zamykać na tyle co grozi!