Dwie miejskie strefy kibica na EURO 2024

piątek, 14.6.2024 15:03 661 0

Wrocław zaprasza fanów piłki nożnej do dwóch miejskich stref kibica z okazji EURO 2024. Jedna stanęła w centrum miasta, druga na Tarczyński Arenie. W obu można za darmo oglądać mecze i dopingować nie tylko polską reprezentację. Transmisje są zaplanowane ze wszystkich spotkań, chyba że pogoda pokrzyżuje plany. Wtedy jednak można się schronić w Sports Barze, który działa w budynku Tarczyński Areny. 

Na terenie wrocławskiego stadionu zostanie ustawiony telebim o powierzchni 15 metrów kwadratowych z wygrodzoną powierzchnią dla widowni. Wstęp do stadionowej strefy kibica będzie bezpłatny. Zostanie ona zlokalizowana na esplanadzie, tuż obok Muzeum Śląska Wrocław i Sports Baru.
Najłatwiej tam dotrzeć od ul. Królewieckiej, mijając Fan Shop Śląska Wrocław. Od ul. Lotniczej należy poruszać się po esplanadzie wzdłuż terenów zielonych (od strony rzeki Ślęzy), mijając po drodze wejścia na sektor C. Przestrzeń dla kibiców rusza w dniu otwarcia mistrzostw – dziś, 14 czerwca. Zostanie otwarta już o godz. 19, o godz. 20 rozpocznie się transmisja ceremonii otwarcia, zaś pierwszy gwizdek w inauguracyjnym meczu Niemcy – Szkocja zaplanowano na godz. 21.
W programie atrakcje dodatkowe, takie jak: przekąski krajów rozgrywających spotkania, urządzenia sprawnościowe - boisko, bramka celnościowa, piłkarzyki i konkursy z nagrodami.
Czas przed dużym ekranem będzie można spędzić również w Beach Barze Port Węglowy - w centrum miasta, nad rzeką, naprzeciwko Politechniki Wrocławskiej (ul. Na Grobli 4). To obiekt uruchomiony w ubiegłym roku, prowadzony przez Wrocławski Park Wodny. Zyski z działalności Portu Węglowego są w całości przeznaczane na dalszą rozbudowę tego miejsca, by w przyszłości zamienić je w ogólnodostępną marinę miejską.
Na chętnych czekają tam leżaki na skoszonej trawie lub drobnym piasku. Na plaży, podobnie jak na stadionie, zostanie wydzielona przestrzeń z telebimem. Dodatkowo z tej okazji w barze będzie dostępny specjalny zestaw przekąsek kibica. Ta strefa jest gotowa przyjąć do 400 osób, strefa stadionowa na Tarczyński Arenie pomieści dwa razy tyle.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)