Dwaj wrocławianie wyłudzili samochody o wartości nie mniejszej niż milion złotych

czwartek, 11.12.2014 15:25 2901 1

Odzyskane 5 samochodów o wartości około 700 tys. złotych i zatrzymane 2 osoby, to efekt działań funkcjonariuszy Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą dolnośląskiej Policji, realizowanych w sprawie oszustw i wyłudzeń aut w ramach leasingu, na szkodę banków, firm leasingowych i innych podmiotów gospodarczych.

Zatrzymani to mieszkańcy Wrocławia, w wieku 28 i 72 lat. Obaj podejrzani trafili do policyjnego aresztu.

Jak wynika z ustaleń policjantów zajmujących się tą sprawą, sprawcy prowadząc działalność gospodarczą, posługując się sfałszowanymi dokumentami dotyczącymi m.in. prowadzonej działalności, czy zeznań podatkowych, wyłudzili w ramach leasingu samochody o wartości nie mniejszej niż milion złotych, działając w ten sposób na szkodę banków, firm leasingowych i innych podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych.

W wyniku prowadzonych działań, funkcjonariusze odzyskali już 5 wyłudzonych samochodów. Wśród nich są auta ciężarowe, dostawcze i osobowe, których wartość szacuje się na kwotę około 700 tys. złotych. Samochody marki Scania, Iveco, Ford Mondeo i BMW X6 zostały przekazane już właścicielom. Podejrzani zostali zatrzymani w pomieszczeniach magazynowych na terenie Wrocławia, gdzie ukrywali wyłudzone auta.

Mężczyźni, za czyny, o które są podejrzani, grozi im teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

akcja_informacyjna wtorek, 16.12.2014 21:14
Podstawą zwiększenia bezpieczeństwa jest zachowanie czujności i wiedza, jakie metody...