komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 20 października 2019

Ireny, Kleopatry

Dużo więcej niż tylko filmy. Wydarzenia towarzyszące 12. DOCS AGAINST GRAVITY

piątek, 24.4.2015 14:45 , komentarze: 0 , odsłony: 1101
kategorie artykułu:

12. edycja DOCS AGAINST GRAVITY to nie tylko wybór między kilkudziesięcioma najlepszymi dokumentami z całego świata, ale także bogaty program wydarzeń towarzyszących. W Dolnośląskim Centrum Filmowym i klubie festiwalowym Szklarnia wziąć będzie można udział w debatach, warsztatach, happeningach i prezentacjach artystycznych.

Pomysły na wydarzenia organizowane w czasie DOCS AGAINST GRAVITY zostały bezpośrednio zainspirowane tematyką podejmowaną przez festiwalowe filmy. Dzięki temu spotkania, dyskusje, interdyscyplinarne zajęcia nie tylko wzbogacać będą filmowe doświadczenie, ale też rozwiną najbardziej interesujące zagadnienia pojawiające się na ekranie. Jednym z filmów stanowiących punkt wyjścia do wydarzeń towarzyszących będzie stawiająca pytania dotyczące crowdfundingu "Zrzutka" - odpowiedzi na nie poszukają goście odbywającej się 10 maja debaty "Nadzieje i wyzwania finansowania społecznościowego". Wezmą w niej udział: członek grupy projektowej „Space is More” odpowiedzialny za organizację akcji crowdfundingowych Szymon Gryś, koordynator największych kampanii crowdfunidngowych w PolakPotrafi.pl Michał Połetek oraz Roland Zarzycki z Fundacji 2B Fair, ekspert od ekonomii społecznej. To jednak jeszcze nie wszystko - widzowie, którzy będą chcieli dowiedzieć się więcej na temat synergii kinematografii i crowdfundingu będą mogli wysłuchać wykład uMichała Połetka dotyczącego finansowania społecznościowego projektów filmowych.

Dokument "#bitwaointernet", stanowiący bardzo dobitny przegląd najpilniejszych problemów, które wygenerowała wszechobecna Sieć, będzie punktem wyjścia do dyskusji o bezpieczeństwie w sieci: "Internet w trybie awaryjnym. Dyskusja o potrzebie zmiany". Panelistami odbywającego się 13 maja spotkania będą Katarzyna Szymielewicz, prawniczka, aktywistka, współzałożycielka i prezeska Fundacji Panoptykon, oraz Michał "Rysiek" Woźniak - haktywista, członek warszawskiego hackerspace'u. Temat podjęty zostanie w klubie festiwalowym w niecodzienny sposób - w Szklarni będzie można zagrać w wydaną przez Fundację Panoptykon edukacyjną grę karcianą "Trzęsienie danych”.

16 maja, po odsłaniającym mroczne kulisy przemysłu cukrowego filmie "Słodki Blues", zaprosimy festiwalową publiczność na rozmowę "Życie bez cukru", podczas której spróbujemy ustalić, czy dieta bez cukru jest możliwa i czy naprawę ma sens. W debacie udział wezmą: Agata Golonka antywistka prozwierzęca i producentka bezcukrowych batonów, propagatorka weganizmu, świadomego stylu życia i sprawiedliwego handlu Agnieszka Matyszczak, Bożena Olszowska - biolog i dietoterapeuta oraz Paweł Szymczak zawodowo związany z produkcją słodyczy. Wraz z jedną z panelistek, Agnieszką Matyszczak, zaprosimy uczestników również na praktyczny warsztat budowania bezcukrowej diety. 

 

Wasze komentarze

piątek, 18.10.2019 08:58
piątek, 18.10.2019 10:00
czwartek, 17.10.2019 11:54
czwartek, 17.10.2019 09:04
poniedziałek, 14.10.2019 09:24
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele