Dutkiewicz zaprzysiężony na prezydenta. Co zrobi przez 4 lata?

poniedziałek, 8.12.2014 14:45 3305 1

- Dziś złożyłem ślubowanie przed Radą Miejską Wrocławia i wrocławianami. Trudno jest w kilku zdaniach opowiedzieć o najbliższych latach naszego miasta. Zacznę, jak zawsze, od tego, że Wrocław jest miastem akademickim. Już jest i coraz silniej będzie miastem nowych technologii. Miastem nowoczesnej gospodarki. Biznesu lokalnego i przybywającego do nas spoza polskich granic - tłumaczy Rafał Dutkiewicz.

Prezydent za cel obrał sobie walkę z biurokrajcą w małych i średnich przedsiębiorstwach. "Troską" chce zaś otoczyć pracowników wielkich korporacji zatrudniających tysiące wrocławian.


- Chcemy tworzyć nowe miejsca pracy. Wiecie, że przybywa ich we Wrocławiu wiele, w tempie, którego nie znała wcześniej Polska.  Procesowi ich powstawania musi jednak towarzyszyć jeszcze silniej akcentowany wzrost jakości życia. Chcę, aby oznaczał on rozwój mieszkalnictwa, nowe żłobki, miejsca w przedszkolach i rosnący poziom edukacji. Zajmiemy się tym jeszcze skuteczniej niż do tej pory - obiecywał Dutkiewicz

Kolejne na jego liście są również problem transportu zbiorowego, ścieżki rowerowe, kolej aglomeracyjna oraz parkingi w centrum i na przedmieściach.

- Przed nami rok 2016, przed nami rewitalizacja nowych dzielnic Wrocławia, zagospodarowanie nabrzeży Odry i remonty wielu, wielu podwórek i wnętrz międzyblokowych. Przed nami budowa obwodnicyLeśnicy, Mostu na Wielką Wyspę. Przed nami setki nowych, dużych i małych przedsięwzięć - tak o przyszłej kadencji mówił Dutkiewicz podczas zaprzysiężenia.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

d wtorek, 09.12.2014 08:12
Nadal rano będzie jeżdził na śniadania do kardynała???