Dutkiewicz błagał syndyka Fagoru

poniedziałek, 15.12.2014 12:29 4847 2

Rafał Dutkiewicz błagał syndyk, Teresę Kalisz, by przedstawiła ofertę Bosch Siemens radzie wierzycieli, czyli miastu Wrocław, przedstawicielom podwykonawców, bankom i urzędowi skarbowemu.

Mamy bardzo krytyczną sytuację. Doprowadziliśmy do reanimacji oferty Bosch Siemens, ale dopiero na spotkaniu z wierzycielami dowiemy się czy propozycja będzie procedowana. Decyzja leży w rękach pani syndyk. Zakład jest w bardzo trudnej sytuacji. Uważam, że dla przyszłości biznesu AGD we Wrocławiu najlepszym oferentem jest Bosch Siemens, bo to jest branżowy inwestor. Nie ma innych ofert, bo nikt nie wpłacił wadium – mówi Rafał Dutkiewicz.

Syndyk odrzuciła ofertę BSH. Sędzia uchylił tę decyzję i poddał jedyną ofertę pod procedowanie radzie wierzycieli - informuje Arkadiusz Filipowski, rzecznik prezydenta.

Rada wierzycieli wrocławskich zakładów FagorMastercook zgodziła się na ich sprzedaż niemieckiej firmie Bosch Siemens. Obecnie fabryka zatrudnia ponad 830 osób i od lutego tego roku jest w stanie upadłości. W tej ofercie Bosch zaproponował kupno fabryki za 90 mln zł oraz zainwestowanie w rozwój 120 mln zł. Nie zagwarantował utrzymania obecnego zatrudnienia, ale można się spodziewać, że po przejęciu zakładu będzie tam praca dla ok. 500 osób

Przypomnijmy, że Bosch Siemens jako jedyny złożył ofertę kupna wrocławskiego Fagoru.

CZYTAJ O NEGOCJACJACH Z BSH

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

arp wtorek, 23.12.2014 17:00
o znaczy błagał syndyka ? Może trzeba pani podziękować, jeżeli...
wtorek, 16.12.2014 02:43
Trzymajcie się jeszcze trochę w tym Fagorze. Jak zarobię miliony...