Drugi singiel Ederlezi Los Duendes w nowej aranżacji

sobota, 23.10.2021 11:32 339 0

Drugi singiel Ederlezi Los Duendes w nowej aranżacji!

Po wielu perturbacjach spowodowanych sytuacją na świecie (i nie tylko) zespół Los Duendes prezentuje swój drugi singiel w nowej aranżacji, która znajdzie się na albumie Misalliance (pol. Mezalians). Bałkańska muzyka romska połączona z wpływami flamenco, breakbeatu, R&B, funky czy punka – taką mieszankę możecie usłyszeć w nowym Ederlezi.

Teledysk Ederlezi: https://youtu.be/ZWvIqrsnyr0Los Duendes jest międzynarodowym zespołem powstałym we Wrocławiu, który wykreował oryginalny, muzyczny styl. Łączą się tu wpływy tradycji flamenco z szeroko pojętym world music, rockiem, klasycznymi reminiscencjami, jazzową improwizacją, latino i wieloma innymi wpływami muzycznymi pochodzącymi z różnych kultur. Słowa piosenek, tworzone przez Borję Soto, inspirowane są filozofią, refleksją nad życiem i uniwersalnymi ludzkimi uczuciami, zachowaniami i przywarami. Zespół niechętnie szufladkuje swoją muzykę i najczęściej posługuje się określeniem „muzyczna wolność” (#musicalfreedom). To właśnie wolność, autentyczność, oryginalność i różnorodność są najwyższymi wartościami muzyków Los Duendes.

Menadżerka Los Duendes – Katarzyna Krzysztyniak – tak komentuje premierę Ederlezi:

„Ederlezi miał i zapewne będzie mieć wiele muzycznych interpretacji. Ta tradycyjna pieśń cygańska jest symbolem nowego początku. Myślę, że jesteśmy świadkami ogromnych przemian na świecie i swego rodzaju nowy początek właśnie nadchodzi. Mam nadzieję, że ta oryginalna wersja Ederlezi wniesie powiew muzycznej świeżości, okaże się interesująca dla słuchaczy, ale też zachęci do zapoznania się z całym albumem, którego wydanie zaplanowaliśmy na początek przyszłego roku.”

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)