komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 1 października 2020

Danuty, Remigiusza

Drugi mecz i drugi wyjazd. Siatkarze KFC Gwardia Wrocław grają dziś w Spale

sobota, 21.9.2019 11:30 , komentarze: 0 , odsłony: 503
kategorie artykułu:

Nowy sezon KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn siatkarze KFC Gwardia Wrocław rozpoczynają od dwóch delegacji. Po Jaworznie przyszedł czas na Spałę, gdzie drużyna trenera Krzysztofa Janczaka zmierzy się ze zdolną, siatkarską młodzieżą. Miejscowy SMS to kopalnia talentów z której pełnymi garściami biorą trenerzy reprezentacji Polski grup młodzieżowych. 

Spałę można nazwać miejscem wylania fundamentu pod seniorską kadrę Polski. Szkoła Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej ma swoje bogate tradycje. Ostatni wyjątkowo udany rocznik to zespół, w którym swoje kariery rozpoczynali: Jakub Kochanowski, Bartosz Kwolek, Tomasz Fornal, Jakub Ziobrowski czy Norbert Huber. Jak to bywa w szkolnej rzeczywistości, trafiają się lepsze i gorsze lata. W Spale wiedzą jednak, jak wyciągnąć ze zdolnej młodzieży to, co najlepsze. 

– O naszej inauguracji trzeba było jak najszybciej zapomnieć. To był ważny mecz, ale nie jesteśmy też od tego, żeby rozpamiętywać wydarzenia z Jaworzna. Wyciągnęliśmy wnioski podczas pracy i analizy w tygodniu i to najważniejsze. Teraz naszym celem jest zwycięstwo w Spale. Z drużynami złożonymi z młodych siatkarzy problem jest taki, że mówimy o nieobliczalnym zespole. Ci chłopcy nie mają nic do stracenia, mogą zagrać bardzo dobrze, albo zupełnie nie mieć swojego dnia – analizuje libero KFC Gwardia, Adrian Mihułka

W drużynie ze Spały znajdziemy gwardyjski akcent w postaci Kamila Szymendery. To siatkarz, który w poprzednim sezonie był jednym z liderów drużyny, która sięgnęła dla KS Gwardia po brązowy medal MP kadetów. Teraz przyjmujący jest skoszarowany razem z kolegami w spalskim ośrodku, ucząc się oraz szkoląc swoje siatkarskie umiejętności. Po wrocławskiej stronie trener Janczak powinien mieć do dyspozycji meczową 14 siatkarzy. 

– W Spale grałem kilka razy. Co ciekawe ostatnio w poprzednim sezonie, jeszcze w barwach drużyny z Tomaszowa Mazowieckiego, graliśmy tam sparing z reprezentacją Izraela. To przyjemny obiekt do grania w siatkówkę. Co może zadecydować o wyniku? Myślę, że przede wszystkim spokój i doświadczenie. Konsekwencja od pierwszego do ostatniego seta, nasze założenia i to, żebyśmy robili swoje – ocenia libero KFC Gwardia.

Transmisja audio ze spotkania zostanie przeprowadzona na oficjalnym FB klubu. 
Początek planowany jest na 16:45.

 

2. kolejka KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn (21.09, sobota, g. 17:00)

SMS PZPS I Spała – KFC Gwardia Wrocław
Miejsce: COS OPO, ul. Mościckiego 6, Spała.

 

Wasze komentarze

wtorek, 29.9.2020 14:48
wtorek, 29.9.2020 09:51
poniedziałek, 28.9.2020 17:49
poniedziałek, 28.9.2020 13:13
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki