komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Drugi etap remontu torowiska na pl. Legionów. Zmiany od 14 lipca

czwartek, 11.7.2019 11:30 , komentarze: 0 , odsłony: 321
kategorie artykułu:

ZMIANA od 14 lipca 2019 roku (niedziela) 

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na placu Legionów (wymiana rozjazdów od strony ulicy Piłsudskiego i zakończenie prac od strony ulicy Grabiszyńskiej), od 14 lipca 2019 roku (niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany na linii tramwajowej 74


Celem przywrócenia ruchu tramwajowego na ulicy Grabiszyńskiej, konieczny jest demontaż krańcówki dla tramwajów na ulicy Grabiszyńskiej przy placu Legionów (rozjazdu umożliwiającego przejazd tramwaju ze jednego toru na drugi tor) dlatego w dniu 14 lipca 2019 roku (niedziela) zostanie zlikwidowana wahadłowa komunikacja tramwajowa na trasie pl. Legionów - Oporów - pl. Legionów obsługiwana przez tramwaje linii 74 - komunikację zastępczą wzdłuż ulicy Grabiszyńskiej będą zapewniały kursy linii autobusowej 704

ZMIANA od 15 lipca 2019 roku (poniedziałek)

 • Tramwaje linii okólnej (linie 0L i 0P) oraz linii 31 i 32 będą kursowały od placu Orląt Lwowskich objazdem przez ulicę Podwale i Świdnicką do ulicy Piłsudskiego z pominięciem przystanku "pl. Legionów".
 • Tramwaje linii i 11 będą kursowały od placu Legionów przez plac Orląt Lwowskich, ulicę Podwale, plac Teatralny, ulicę Teatralną i Skargi do placu Dominikańskiego.
 • Na tory powróci "piątka", która pojedzie od placu Legionów przez plac Orląt Lwowskich, ulicę Podwale i Świdnicką do ulicy Piłsudskiego i dalej w kierunku Dworca Głównego. Z tego powodu zlikwidowane zostaną kursy okresowej linii tramwajowej 75.
 • Tramwaje linii 14 i 24 będą kursowały w relacji Osobowice - FAT - Osobowice, ale z uwagi na konieczność zachowania przepustowości na ulicy Podwale, pojadą objazdem od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Widok i plac Teatralny do ulicy Świdnickiej.
 • Podobnie "szóstka" jadąca z pętli Kowale do pętli Krzyki pojedzie od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Widok i plac Teatralny do ulicy Świdnickiej z pominięciem przystanku "Narodowe Forum Muzyki" i "Renoma".
 • Tramwaje linii 15 w obu kierunkach pojadą od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Widok, Teatralną, Kołłątaja i Peronową, a tramwaje linii 17 od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Piłsudskiego i Kołłątaja.


BILETY OKRESOWE 
Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

 • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
 • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.


Dodatkowo w trakcie remontu posiadający bilet okresowy na linię 11 mogą bez żadnych dopłat podróżować wszystkimi tramwajami kursującymi ulicą Świdnicką, a pasażerowie posiadający bilety okresowe na linię 15 mogą dodatkowo podróżować:

 • tramwajami linii 0L0P na trasie pl. Staszica - Dworzec Główny - pl. Staszica
 • tramwajami linii 7 na trasie Arkady Capitol - Poświętne - Arkady Capitol
 • autobusami linii 144 na trasie Pomorska/Dubois - Piłsudskiego/Zielińskiego - Pomorska/Dubois

Prace potrwają około 3 tygodni. 
W celu zminimalizowania utrudnień w ruchu pasażerskim oraz kołowym prace podzielono na 4 niezależne etapy. Wszystkie prace mają się zakończyć 31 sierpnia br. 

 

Wasze komentarze

piątek, 10.7.2020 14:24
piątek, 10.7.2020 13:52
czwartek, 9.7.2020 09:35
czwartek, 9.7.2020 08:15
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele