Druga wakacyjna akcja honorowego krwiodawstwa przed Sky Tower

sobota, 1.8.2020 09:15 377 0

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu brakuje prawie wszystkich grup krwi. Niskie stany magazynowe spowodowane są okresem urlopowym oraz pandemią COVID-19. Sytuację mogą poprawić zbiórki w mobilnych punktach poboru. W poniedziałek, 3 sierpnia, bezcenny dar życia będzie można przekazać przy Sky Tower. Krwiobus zaparkuje przed budynkiem punktualnie o godz. 12:00. Na pierwszych 15 krwiodawców, oprócz standardowych pakietów, czekają vouchery do Punktu Widokowego, znajdującego się na 49. piętrze wieżowca.

3 sierpnia po raz kolejny ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobiszawe Wrocławiustanie przed Sky Tower. W lipcu ochotnicy przekazali tu łącznie niemal 7 litrów krwi, którą otrzymali pacjenci onkologiczni, ofiary wypadków drogowych i osoby poddawane zabiegom chirurgicznym. Choć sezon wakacyjny w pełni, organizatorzy apelują o pełną mobilizację i liczne włączenie się w sierpniową akcję. Zapewniają też, że w związku z obecną sytuacją, donacje odbywają się z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Rejestrację dawców poprzedza sprawdzenie temperatury ciała, dezynfekcja rąk oraz wypełnienie formularza, dotyczącego przebycia lub objawów COVID-19 oraz potencjalnego kontaktu z zarażonymi.

- Bardzo cieszymy się, mogąc ponownie zorganizować jedną z naszych akcji wyjazdowych w tak charakterystycznym punkcie miasta. Wierzymy, że dobór dogodnej lokalizacji wpłynie pozytywnie na frekwencję i wspólnie uda nam się pomóc pacjentom dolnośląskich szpitali i klinik. Gorąco apelujemy o liczne przybycie i włączenie się do akcji. Jednocześnie przypominamy o  konieczności wzięcia ze sobą maseczki – zachęca Monika Kopeć z RCKiK we Wrocławiu.

Dodajmy, że krew może oddać każda zdrowa i pełnoletnia osoba, po okazaniu dowodu tożsamości ze zdjęciem.

Mobilny ambulans będzie czekał na krwiodawców przed Sky Tower (od ul. Szczęśliwej) w poniedziałek, 3 sierpnia, w godz. 12:00-16:00. Wszyscy uczestnicy zbiórki otrzymają pakiet 8 czekolad oraz upominki, a 15 pierwszych dodatkowo vouchery do Punktu Widokowego.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz