Dość partyjnym gierkom - pokażcie programy wyborcze!

piątek, 4.8.2023 12:55 159 0

- Mówimy stop partiom politycznym! Politycy zamiast pokazać program wyborczy, walczą o miejsca na liście i zajmują się transferami politycznymi - powiedzieli Bezpartyjni Samorządowcy podczas konferencji prasowej. Konferencja została zorganizowana pod Sejmem RP. Dotyczyła m.in. ostatnich wydarzeń na scenie politycznej. - Średni czas małżeństwa w Polsce wynosi 14 lat, a małżeństwo Polski 2050 i PSL trwało 14 tygodni - powiedział Krzysztof Maj z Bezpartyjnych Samorządowców, otwierając konferencję prasową.

Transfery ponad programy wyborcze

- To jest naprawdę skandaliczne, że dziś rozmawiamy tylko o jedynkach na listach poszczególnych partii politycznych, a nie o programach tych partii. Granice zostały przekroczone, apelujemy o normalną Polskę - powiedział Krzysztof Maj.

Wtórowała mu Aleksandra Sopuch, która pokazała program Bezpartyjnych Samorządowców. - To otwarty dokument, jeszcze kilka tygodni temu miał 121, a dziś ma 126 stron. Jako samorządowcy rozmawiamy z ludźmi, wsłuchujemy się w ich potrzeby i tak powstaje nasz program. Jest w nim bezpłatna komunikacja, są bezpłatne posiłki dla wszystkich uczniów polskich szkół, PIT 0% dla wszystkich - mówiła Aleksandra Sopuch.

- Trzecia Droga to żadne rozwiązanie dla wyborców. Jeśli zamiast drogi Polacy chcą wybrać autostradę dla rozwoju naszego kraju, zachęcamy do głosowania na Bezpartyjnych Samorządowców - powiedział Kamil Suchański, radny Bezpartyjnych Samorządowców w Sejmiku Świętokrzyskim.
Polityka bez buty

Suchański jest jednym z radnych Sejmiku Świętokrzyskiego, który głosował za odwołaniem przewodniczącego Sejmiku reprezentującego Prawo i Sprawiedliwość. Tam wspólnymi siłami opozycji udało się odwołać, jak go określił Suchański, butnego przewodniczącego.

- Mamy butnych polityków, poziom narracji politycznej to oddaje, jest pełen agresji i chamstwa. My, Bezpartyjni Samorządowcy mówimy dość! - powiedział.

W polityce, zdaniem Urszuli Krawczyk, prezes Fundacji Akademia Kobiet Skutecznych, za mało mówi się o roli kobiet. - Bezpartyjni Samorządowcy jako jedyni nie stygmatyzują kobiet. Wspierają kobiety w różnych rolach: w robieniu kariery, w przedsiębiorczości. Kobiety są traktowane jako równy partner. Nasz program jest przyjazny i otwarty - powiedziała podczas konferencji prasowej.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)