Domowy debiut młodych Panter

środa, 19.9.2018 12:46 678 0

W sobotę 22. września swój pierwszy mecz domowy w Lidze Futbolu Amerykańskiego rozegrają juniorzy Panthers Wrocław. Po wyjazdowym zwycięstwie nad Miners Wałbrzych, w meczu o pierwsze miejsce w grupie zmierzą się z Patriotami Poznań.

Seniorzy Panthers Wrocław we wrześniu rozpoczynają już przygotowania do kolejnego sezonu. W tym czasie juniorzy dopiero przystępują do gry. – Dla nas sezon kończy się dopiero w listopadzie, kiedy swoje finały rozgrywają juniorzy. Nasze sekcje młodzieżowe są dla nas priorytetem i z pełną motywacją spoglądamy na ich ligową rywalizację – mówi Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław.

W Lidze Futbolu Amerykańskiego Juniorów rywalizuje 9 drużyn z całej Polski podzielonych na 3 grupy. Zwycięzcy grup i drużyna z najlepszych bilansem spośród drugich miejsc spotkają się w półfinałach. Finał tegorocznej edycji LFAJ zostanie rozegrany w listopadzie na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

W pierwszym meczu sezonu młode Pantery wyraźnie pokonały na wyjeździe Miners Wałbrzych aż 38:0. Teraz jednak przed nimi dużo większy test. Do Wrocławia przyjeżdża bowiem doświadczony rywal z Poznania, z którym wrocławscy futboliści znają się doskonale. – Patrioci Poznań to co roku jeden z faworytów do juniorskiego tytułu mistrzowskiego. Nie inaczej jest w tym roku. Nasi zawodnicy są głodni kolejnych zwycięstw. Oczywiście zawsze mierzymy w najwyższe cele, jednak dla wielu z nich to dopiero pierwszy sezon gry, więc najważniejsza jest dla nas nauka – mówi Jakub Samel, trener główny sekcji juniorskiej Panthers.

Dla trenera to również sezon wyjątkowy. Cały sierpień spędził w Stanach Zjednoczonych, gdzie dzięki pomocy firmy Naszbus.com uczestniczył w przygotowaniach do sezonu drużyny Troy University – renomowanej uczelni, grającej na najwyższym poziomie krajowym w USA. Teraz ze zdobytego doświadczenie czerpią juniorzy Panthers Wrocław.

Pantery sobotni mecz rozpoczną o 13:00 na Stadionie Olimpijskim. Wcześniej jednak odbędzie się dzień otwarty Akademii Gryzzali – najmłodszej sekcji Panthers Wrocław dla chłopców w wieku 8-12 lat. Wszystkie rodziców wraz z dziećmi zapraszamy już o 11:00. Na murawie pięknego stadionu każdy będzie mógł spróbować swoich sił w futbolu amerykańskim, poznać trenerów i być może rozpocząć swoją wielką, sportową przygodę.

W głównym punkcie dnia zmierzą się sekcje juniorskie, w których boisku oglądamy zawodników do 18. roku życia. Warto zobaczyć mecz na żywo, bo być może będzie to pierwsze spotkanie na Stadionie Olimpijskim zawodników, którzy w przyszłości walczyć będą w pierwszej drużynie seniorskiej na arenie międzynarodowej. Na kibiców jak zawsze czeka profesjonalny komentarz i masa atrakcji. Bilety w cenie 10 złotych nabyć będzie można w kasie w dniu meczu.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)