Dom Kwiatów w Barbarze i ostatnie dni naboru do Wrocławskiego Programu Wydawniczego

środa, 13.5.2020 13:24 885 0

Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedziami wydarzeń online, które w najbliższym tygodniu organizuje Strefa Kultury Wrocław.

Akademia Miejskiego Ogrodnika: La casa de las flores

W czwartek (14.05) na facebookowym profilu Barbary odbędzie się przedostatnie w tym semestrze spotkanie z Filipem Markiem. Podczas kolejnej wizyty w Domu Kwiatów u #PanaKwiaciarza widzowie poznają proste sposoby na to, jak krok po kroku zamienić mieszkania, domy i balkony w prawdziwe kwiatowe hacjendy. Prowadzący opowie też o łatwych sposobach na samodzielne wykonanie kwietnych kompozycji. Gościem transmisji będzie mistrzyni florystki, Joanna Rospondek.

Wrocławski Program Wydawniczy dla autorów

Kończy się pierwszy nabór dla pisarzy i pisarek oraz tłumaczy i tłumaczek w ramach Wrocławskiego Programu Wydawniczego. Uruchomiona przez Strefę Kultury Wrocław i Wrocławski Dom Literatury nowa ścieżka programu ma być – w niezwykle trudnym czasie pandemii – wsparciem dla wrocławskich autorów i autorek. W trwającym do 15 maja naborze mogą wziąć udział osoby, które w ciągu ostatnich 5 lat napisały lub przetłumaczyły i wydały książkę prozatorską lub tom poetycki lub opublikowały co najmniej pięć tekstów w czasopismach bądź antologiach. Łączna pula środków do rozdysponowania to 132 000 złotych, gdzie jednorazowa pomoc dla jednego twórcy wyniesie 2200 złotych brutto.

Spotkanie z książką na placu zabaw

W sobotnie przedpołudnie zapraszamy dzieci i ich opiekunów na kolejny odcinek serii Tektura i papier! Katarzyna Bury tym razem opowie o książkach przestrzennych, rozkładanych, przekładanych, ruchomych, interaktywnych oraz takich z dziurami i ze sznurkami. Widzowie poznają podpatrzone w książkach pomysły, które wykorzystać można podczas domowej nudy. W drugiej części spotkania zobaczą też, jak się zabawić na podwórku bez wychodzenia z domu. Brzmi zaskakująco? Z papierem, tekturą i nożyczkami w ręku wszystko jest możliwe! Odcinek dostępny będzie na Facebooku Barbary oraz na kanale Youtube Strefy Kultury Wrocław.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz