Dokonał kradzieży rozbójnicze, a później chciał wręczyć łapówkę policjantom

poniedziałek, 18.5.2020 09:32 729 0

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może 22-letniemu ob. Ukrainy, który awanturując się w jednym z dyskontów, dokonał kradzieży rozbójniczej, a następnie zniszczył drzwi do sklepu. Na miejscu interweniowali policjanci wrocławskiego pionu prewencji i byli zmuszeni obezwładnić agresywnego mężczyznę. Chwilę później próbował wręczyć funkcjonariuszom pieniądze, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Został natychmiast zatrzymany i teraz jego sprawą zajmie się sąd.

Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami na terenie wrocławskich Krzyków. Policjanci służby patrolowej otrzymali nad samym ranem informację o awanturze, która ma miejsce w jednym z popularnych dyskontów. Funkcjonariusze potrzebowali zaledwie chwili, aby ustalić co dokładnie się wydarzyło oraz zatrzymać sprawcę przestępstwa.

Mundurowi porozmawiali ze świadkami zdarzenia, a także poszkodowanym ochroniarzem. Zanim się to jednak stało, musieli zapanować nad agresywnymi zapędami 22-letniego mężczyzny, który zachowywał się wulgarnie w stosunku do interweniujących funkcjonariuszy i nie podporządkowywał się wydawanym poleceniom. Policjanci byli zmuszeni użyć wobec niego środków przymusu bezpośredniego. Jak się po chwili okazało, to właśnie młody ob. Ukrainy, był sprawcą tego zdarzenia, a także kilku innych przestępstw.

Z uzyskanych podczas czynności informacji wynikało, że 22-latek jest stałym klientem sklepu, niestety sprawiającym kłopoty obsłudze placówki. Tym razem jego zachowanie było nie tylko skrajnie niekulturalne, ale nosiło wszelkie znamiona przestępstwa. Młody mężczyzna, po informacji, że z powodu upojenia alkoholowego nie może zakupić alkoholu, zaczął się awanturować. Ze sklepowej półki ściągnął puszki z piwem, otworzył jedną z nich, a następnie nie płacąc, próbował wyjść z kilkoma pełnymi opakowaniami w rękach. 

Wówczas zareagował obecny na miejscu ochroniarz. Został jednak zaatakowany i wywiązała się szarpanina, podczas której 22-latek uszkodził drzwi wejściowe do sklepu. W porę zjawili się policjanci, którzy szybko obezwładnili awanturnika. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do najbliższej jednostki Policji.Nie był to jednak koniec interwencji. Podczas policyjnych czynności sklepowy agresor próbował jeszcze wręczyć policjantom pieniądze, w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych. To było jednak kolejne przestępstwo, które tego ranka popełnił młody mężczyzna.

Teraz sąd oceni zachowanie 22-latka i orzeknie, jaka kara będzie dla niego najodpowiedniejsza. Mężczyzna podejrzewany jest nie tylko o kradzież rozbójniczą, ale również o uszkodzenie mienia, a także próbę wręczenia korzyści majątkowej policjantom. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić mu może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz