Piotr Tworek odchodzi ze Śląska. Szymon Mikołajczak nowym kierownikiem pierwszej drużyny WKS-u

sobota, 28.5.2022 11:25 498 0

Piotr Tworek odchodzi ze Śląska

Informujemy, że 25 maja Piotr Tworek przestał pełnić funkcję trenera pierwszej drużyny Śląska Wrocław. Szkoleniowiec poprowadził zespół w 10 meczach, zaliczając jedno zwycięstwo, sześć remisów i trzy porażki. Wrocławianie zajęli ostatecznie 15. miejsce na koniec sezonu PKO BP Ekstraklasy.

- Wszyscy w Śląsku Wrocław jesteśmy bardzo rozczarowani poprzednim sezonem. Zarówno miejsce w tabeli, jak i styl, w którym drużyna wywalczyła utrzymanie, są dalekie od oczekiwań i możliwości naszego klubu. Jesteśmy wdzięczni trenerowi Piotrowi Tworkowi za podjęcie w trudnym momencie misji ratowania Ekstraklasy dla WKS-u i wykonanie tego zadania. W ostatnim czasie szczegółowo przeanalizowaliśmy sytuację, w jakiej się znaleźliśmy. Uznaliśmy, że potrzebna jest zmiana funkcjonowania drużyny, jej sposobu pracy i stylu gry. W przyszłym sezonie zespół poprowadzi nowy I trener i sztab szkoleniowy – mówi Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.

WKS Śląsk Wrocław dziękuje trenerowi i jego współpracownikom za pracę z pierwszą drużyną oraz życzy wielu sukcesów w dalszej karierze.

O wyborze nowego szkoleniowca klub poinformuje w osobnym komunikacie.

Szymon Mikołajczak kierownikiem pierwszej drużyny Śląska

Nowym kierownikiem pierwszej drużyny Śląska Wrocław został Szymon Mikołajczak, który przez ostatnie trzy lata pracował w sztabie zespołu jako asystent kierownika. Po sezonie 2021/22 pracę ze Śląskiem Wrocław zakończył Zbigniew Słobodzian od stycznia 2019 roku pełniąc rolę kierownika pierwszej drużyny. Na stanowisku zastąpi go dotychczasowy asystent.

Szymon Mikołajczak w sztabie ekstraklasowego WKS-u pracuje od stycznia 2019 roku, jest więc doskonale przygotowany do swojej nowej roli. Posiada również bogate doświadczenie jako kierownik drużyny rezerw Śląska (styczeń 2016 - wcześniej 2021), zespołu CLJ U18, współpracował także z zespołem sekcji piłki nożnej kobiet. W sumie na ławce różnych drużyn zielono-biało-czerwonych zasiadał 276 razy, z czego 101 w ekstraklasie.

Nowy kierownik pierwszej drużyny pracę w klubie rozpoczynał w 2014 roku w dziale marketingu, prowadząc wówczas między innymi amatorską ligę Śląsk Wrocław PRO. Ze Śląskiem związany jest jednak tak naprawdę od 1996 roku, kiedy to pierwszy raz pojawił się na trybunach w roli kibica. Od tamtej pory był obecny na niemal wszystkich domowych meczach WKS-u, po latach trafiając do swojego ukochanego klubu już w roli pracownika.

Źródło: slaskwroclaw.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek