[FOTO] Zakończył się remont kamienicy na Kępie Mieszczańskiej

czwartek, 12.5.2022 18:30 550 0

Zakończyły się prace remontowe w kamienicy przy ul. Ks. Witolda 33. Liczący 117 lat budynek prezentuje się znakomicie. Odnowiono elewację i balkony. Wewnątrz zlikwidowano piece, a kamienica została podłączona do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Pochodzący z 1905 roku budynek przy ul. Ks. Witolda 33 ma pięć kondygnacji. W środku znajduje się 17 mieszkań i jeden lokal użytkowy. Przez ostatnie lata kamienica stopniowo przechodziła modernizację.

Elewację pomalowano w kolorze ugru

W 2016 roku wykonano prace na klatce schodowej. W maju br. zakończono kolejny etap remontu. Obecnie budynek ma piękną elewację w kolorze ugru, czyli w jednym z odcieni koloru żółtego. Odnowiono na niej liczne detale architektoniczne.

Podczas prac wyremontowano także balkony i tarasy, które były w złym stanie technicznym. Wzmocniono ich nadproża, wykonano izolację, położono nowe posadzki.

Renowacji poddano też masywne drzwi wejściowe, które zostały pomalowane na kolor ciemnej zieleni.

W mieszkaniach zlikwidowano stare piece

W czasie remontu przebudowano instalację zimnej wody. Jednocześnie wykonano instalację ciepłej wody użytkowej oraz wybudowano pomieszczenia węzła cieplnego piwnicy. Te prace były niezbędne, aby mieszkańcy mogli w pełni korzystać z miejskiej sieci.

Obecnie w trakcie uciepłowienia jest 71 nieruchomości we Wrocławiu, a to oznacza 511 lokali mniej z piecami starego typu. Według danych ZZK z końca marca w trakcie postępowania przetargowego jest kolejnych 14 budynków.

Inwestycja przy ul. Ks. Witolda 33 kosztowała blisko 830 tys. zł. Część funduszy została pozyskana ze środków Unii Europejskiej.

Tekst: wroclaw.pl, Foto: DOBA.PL

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek