Sukces koła naukowego LEM Wrocław z PWr

niedziela, 17.10.2021 12:24 1065 0

KOŁO NAUKOWE LEM WROCŁAW:

Kolejny sukces polskiego motosportu! Zdobyliśmy 3. miejsce na torze wyścigowym Autodromo Enzo e Dino Ferrari di Imola w kategorii Moto3.

Jesteśmy grupą 60 studentów Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych, która tworzy projekt Light Electric Motorcycle (LEM Wrocław) pod patronatem Politechniki Wrocławskiej.

Po osiągnięciu sukcesu na zawodach MotoStudnet (18.07.2021), gdzie zdobyliśmy tytuł The Best Rookie Team, zostaliśmy zaproszeni na zawody Moto Engineering Italy, które odbyły się 11 października 2021 r. Była to pierwsza edycja tego wydarzenia, która odbyła się w miejscowości Imola we Włoszech na torze wyścigowym Autodromo Enzo e Dino Ferrari di Imola. 

Do udziału w wyścigu zostały zaproszone uniwersyteckie zespoły z całego świata. Warunek konieczny, aby móc uczestniczyć w zawodach był jeden: motocykl musiał być elektryczny i zaprojektowany w oparciu o regulamin studenckich mistrzostw (MotoStudent), które odbyły się w Hiszpanii.

Zawody we Włoszech polegały na osiągnięciu jak najlepszego miejsca w dwóch kategoriach; statycznej i dynamicznej, które potem przekładały się na klasyfikację generalną. 

Nasze wyniki prezentują się następująco: 

  1. kategoria statyczna, czyli prezentacja i sprzedaży swojego pomysłu biznesowego na podstawie stworzonego motocyklu  - 3 miejsce,

  2. kategorie dynamiczne - 3 miejsce. W kategori dynamicznych między innymi  sprawdzane było przyśpieszenie motocykla, odległości potrzebnej do zatrzymania pojazdu z minimalnej prędkości 80 km/h oraz Gymkhana, czyli precyzyjne pokonanie toru sprawnościowego oznaczonego pachołkami, złożonego ze slalomów i różnych figur, w jak najkrótszym czasie i z jak najmniejszą ilością błędów. 

W ostatecznym rozrachunku te wyniki dały nam trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek