Remont ulicy Komandorskiej – naprawy chodników już się rozpoczęły a od 16 października ruszają prace drogowe na jezdni

piątek, 15.10.2021 14:17 259 0

Od tygodnia trwają już prace przygotowawczo – rozbiórkowe na chodnikach, a od weekendu ekipy wykonawcy rozpoczną roboty na jezdni. 

Rozbiórki i przebruki nawierzchni z kostki granitowej wymagają ograniczenia ruchu pojazdów, dlatego w nocy z piątku na sobotę (15/16 października) na ulicy Komandorskiej zostanie wprowadzona organizacja ruchu zastępczego, która będzie obowiązywać przez cały czas trwania budowy.

Połowa jezdni będzie wyłączona z ruchu, drugą częścią będzie możliwy przejazd samochodów w jednym kierunku - od Wielkiej do Swobodnej.

Drugi kierunek ruchu będzie korzystać z objazdu wyznaczonego od  ulicy Swobodnej przez ul. Ślężną do ul. Wielkiej. 

Remont nawierzchni chodników 

- W przypadku chodników czas trwania robót oszacowano na 2 miesiące  – informuje Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. – Na jezdni, ze względu na wymagany reżimami technologicznymi okres sezonowania, czyli wiązania zaprawy łączącej kostkę, potrwa to 3 miesiące. 

Remont chodników obejmuje odcinek zachodni między ul. Radosną a Wielką; po stronie wschodniej będzie to odcinek  – od ul. Swobodnej do ul. Studziennej.

Spękana i nierówna nawierzchnia asfaltowa zostanie rozebrana i zastąpiona nową warstwą betonu asfaltowego i kostki betonowej. W obrębie przejść dla pieszych pojawią się obniżenia i płytki typu stop. Powierzchnia objęta remontem przekracza 3 600 m2. 

Remont kamiennej jezdni 

Remont jezdni obejmie cząstkowe naprawy nawierzchni granitowej o powierzchni ok. 2000 m2, wymianę nawierzchni bitumicznej zatok postojowych o powierzchni 500m2, wykonanie nawierzchni peronu przystankowego o powierzchni 60m2 wraz z fragmentem chodnika do przejścia dla pieszych
w rejonie skrzyżowania z ul. Sanocką.

Granitowa poniemiecka kostka zostanie zachowana, odkształcenia i zapadnięcia zostaną wyrównane po wykonaniu rozbiórek i przebruków. To oznacza, że znikną z jej powierzchni asfaltowe wykruszone łaty potęgujące wrażenie nierówności i dyskomfort użytkowania.

Prace remontowe wykonuje wybrana w drodze przetargu nieograniczonym firma Radpol. Koszt realizacji zadania przekroczy 1,7 mln zł.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek