Ostatni weekend z pokazami Fontanny Multimedialnej

środa, 13.10.2021 14:24 196 0

W niedzielę 17 października o 20.00 odbędzie się ostatni w tym roku pokaz Fontanny Multimedialnej przy Hali Stulecia. W przerwie zimowej Fontanna przejdzie remont i modernizację, w kolejnym sezonie pojawi się zupełnie nowy pokaz specjalny.

Tegoroczny sezon Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej rozpoczął się 1 maja, ale z powodu dużej awarii nie odbywały się pokazy specjalne, czyli te z efektami multimedialnymi. – Mimo uprzedniego przejścia wszystkich testów technicznych, oświetlenie uległo awarii. Jej usunięcie wymaga wyłączenia Fontanny w całości na co najmniej kilka tygodni, dlatego zaplanowaliśmy naprawę na miesiące zimowe, aby w sezonie letnim mogły odbywać się pokazy dzienne bez projekcji multimedialnych – mówi Anna Worsztynowicz, Dyrektor Działu PR i Marketingu Hali Stulecia. 

W przerwie zimowej Fontannę czeka duży remont i modernizacja. Naprawie będą podlegać m.in. oświetlenie, okablowanie, system wodno-pompowy, filtry płukania wody oraz sama niecka fontanny. – Rozpoczęliśmy już intensywne prace, które przeprowadza zespół specjalistów od techniki, dźwięku, elektroniki i pozostałych, bardzo delikatnych, urządzeń ukrytych w podziemnej maszynowni – dodaje Anna Worsztynowicz.  

Oprócz remontu obiekt czekają standardowe prace konserwatorskie, które fontanna przechodzi co roku zimą. Sam proces mycia dziesięciu tysięcy metrów kwadratowych – bo taką powierzchnię zajmuje basen fontanny – rozpoczyna się zaraz po spuszczeniu wody i trwa blisko miesiąc.

Sympatycy tej tak uwielbianej przez wrocławian i turystów atrakcji mają jeszcze szansę obejrzenia pokazu po raz ostatni w niedzielę 17 października o godz. 20:00. Ponowne uruchomienie Fontanny Multimedialnej planowane jest na wiosnę 2022 r. 

Wrocławska Fontanna Multimedialna jest największą w Polsce i jedną z największych w Europie. Jej uroczyste otwarcie odbyło się 4 czerwca 2009 roku z okazji dwudziestej rocznicy wolnych wyborów w powojennej Polsce. Dziś jest jedną z najważniejszych atrakcji Wrocławia i nieustannie przyciąga turystów z kraju i zagranicy. Konstrukcja zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono punkty świetlne, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe. Wodnym widowiskom towarzyszy muzyka klasyczna, współczesna, pop oraz ambient.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek