Dlaczego wino i ser? – WYGRAJ VOUCHERY! [Konkurs]

poniedziałek, 11.10.2021 08:00 894 0

Dlaczego wino i ser? – WYGRAJ VOUCHERY! [Konkurs]

„Wino i ser” to nietuzinkowe sklepy, które znajdziemy w Świdnicy przy placu Grunwaldzkim i  we Wrocławiu przy ul. Jedności Narodowej. Właścicielki sklepów, Małgorzata Klinkovska-Muzyka i jej córka Angelika Ślebioda, kochają wino i lubią dzielić się wiedzą o nim. Powszechnie wiadomo, że ser stanowi doskonały dodatek do wina tworząc z nim idealną całość, stąd pomysł połączenia tych dwóch produktów. Obok beczek i regałów z winami, znajdziemy w obu sklepach również lady chłodzące wypełnione serami.

- Właściwie pomysł na biznes poddał mąż mojej mamy, który pochodzi z Czech – mówi Angelika Ślebioda, prowadząca sklep we Wrocławiu. - Pomimo, że Czesi są naszymi bliskimi sąsiadami, to kultura picia wina jest tam zupełnie inna,  bliższa tej z Włoch i Portugalii. Polacy kojarzą Czechy głównie z piwem, jednak mało kto wie, że Czesi generalnie nie przepadają za mocnymi alkoholami. Kult wina jest tam bardzo rozległy, a lane wino normą. U nas ten biznes dopiero raczkuje, podczas gdy u naszych południowych sąsiadów, lokale winiarskie są popularne nawet w malutkich miejscowościach. Od lat interesowałyśmy się winami, byłyśmy jego wiernymi fankami.  Zaczęłyśmy pogłębiać temat, poszerzać znajomość produktów dostępnych na rynku, historii dotyczących szczepów, winnic, sposobów produkcji... W końcu  uznałyśmy, że jesteśmy gotowe wejść na rynek i zarażać ludzi swoją pasją.

Sklepy „Wino i ser” kierują ofertę do wszystkich kochających wino oraz chcących dołączyć do tego grona. W sprzedaży znajdziemy  kosze i zestawy podarunkowe, które genialnie sprawdzają się w przypadku braku pomysłu na prezent. Tworzone są wspólnie z klientem, dobierane tak, aby tworzyły spójną całość.  

W ofercie sklepów znajdziemy wina bezalkoholowe i procentowe z Czech, Włoch, Hiszpanii, Francji, ale także regionalne i  Nowego Świata. Oprócz tego zachwycą Państwa pyszne, długodojrzewające sery kozie, krowie i owcze. Jak również oliwki, które komponują się świetnie na wieczór z winem. Rozglądając się uważnie odnajdziemy konfitury do serów w różnych smakach, które idealnie sprawdzają się jako kompozycja do prezentu. W świdnickim sklepie dużym uznaniem cieszy się także dziczyzna.

- Jesteśmy sklepem bardziej „kobiecym”. Z naszych spostrzeżeń wynika, że mężczyźni kupują wina głównie dla swoich partnerek – zauważa Małgorzata Klinkovska-Muzyk, właścicielka sklepu w Świdnicy. - Spora grupa klientów płci męskiej przychodzi z polecenia partnerki, ale nie jest to oczywiście regułą. Wielu mężczyzn bardzo dobrze zna się na winach i  są konkretni w swoich zakupach.  Jest też grupa, która dzięki swoim kobietom zaczęła lubić i doceniać ten trunek. Stereotypem jest więc stwierdzenie, że wino to tylko kobiecy alkohol. Tendencja się zmienia, bo jak wiadomo, wino ma również właściwości prozdrowotne.

To, co wyróżnia oba sklepy to wino lane na wynos, które cenowo przebija konkurencję. Ponadto właścicielki uważają, że degustacja przed zakupem jest niezbędna, dlatego klienci bardzo często są częstowani „smakami” dostępnymi w sklepie.

- Staramy się również przybliżyć klientom świat Moraw organizując wycieczki  połączone z degustacjami i mnóstwem informacji dotyczącymi  historii produkcji wina. Bierzemy także udział w najróżniejszych imprezach okolicznościowych i  firmowych zapewniając gościom atrakcję i idealne wino na daną okazję – dodaje Angelika Ślebioda.

Wszystkim, dla których wino i ser to mariaż doskonały podajemy dane teleadresowe:

 

Wino i ser

Świdnica , pl. Grunwaldzki 4

https://www.facebook.com/Wino-i-ser-102346058270073/

 

 

 

 

 

 

 

Wino i ser

Wrocław, ul. Jedności Narodowej 101

https://www.facebook.com/Wino-i-ser-Wroc%C5%82aw-100415445581717/

 

 

 

 

 

UWAGA KONKURS!

Dla naszych czytelników posiadamy 3 voucherów do wykorzystani w sklepach „Wino i ser” , wartości 50 zł każdy.  Żeby je otrzymać wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na  pytanie: Jakie właściwości prozdrowotne ma wino pite w umiarkowanych ilościach? Na Wasze odpowiedzi pod mailem: konkursydsw@doba.pl czekamy do 17.11.2021 (niedziela) do godz. 22.00. Nagrodzimy najciekawsze odpowiedzi.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek