Nie posiadał uprawnień i miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie

wtorek, 28.9.2021 10:42 159 0

Informacje o podejrzanie przemieszczającym się kierującym Oplem policjanci otrzymali od strażaków z OSP Szczodre. Ich podejrzenia były słuszne, a badanie stanu trzeźwości wykonane przez mundurowych z Długołęki wykazało blisko 2.5 promila alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu 49-latka w systemach informatycznych wyszedł na jaw jeszcze jeden powód, który dyskwalifikował mężczyznę jako kierowcę. Nie posiadał on bowiem uprawnień do kierowania pojazdami.

Dwa poważne powody, aby nie wsiadać za kierownicę, miał kierujący osobowym Oplem poruszający się po terenie Długołęki. Podejrzany styl jazdy kierującego został dostrzeżony przez strażaków z OSP Szczodre. Mieli oni podejrzenie, że mężczyzna siedzący za kierownicą jest pod wpływem alkoholu lub innego środka działającego podobnie. Postanowili oni przerwać tę niebezpieczną jazdę i wezwać na miejsce policjantów.

Wykonane badanie alkomatem tylko potwierdziło ich przypuszczenia, bo mężczyzna miał blisko 2.5 promila alkoholu w organizmie. Nie był to jednak jedyny powód, dla którego w ogóle nie powinien prowadzić samochód. Sprawdzenie 49-latka w systemach informatycznych wykazało, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyzna trafił na komisariat przy ulicy Wrocławskiej, a o jego najbliższej przyszłości zadecyduje teraz sąd. Zgodnie z artykułem 178a Kodeksu karnego prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających zagrożone jest karą nawet 2 lat pozbawienia wolności. Na szczęście ta niebezpieczna jazda została w porę przerwana i nie doprowadziła do tragedii.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek