Pilotowali poszkodowanego mężczyznę do szpitala

czwartek, 23.9.2021 09:57 255 0

W godzinach porannych do wrocławskich policjantów w rejonie głównego skrzyżowania w Magnicach podbiegł zdenerwowany mężczyzna. Poinformował ich, że jego pasażer podczas wykonywania pracy doznał poważnego urazu głowy. Ze względu na stan zagrażający zdrowiu i życiu mężczyzny funkcjonariusze podjęli decyzję o pilotażu do najbliższego szpitala. Czas przejazdu znacząco się skrócił, a pasażerowi pojazdu została udzielona specjalistyczna pomoc medyczna.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w godzinach porannych pełnili służbę w gminie Kobierzyce. Podczas przejazdu przez podwrocławskie Magnice podbiegł do nich roztrzęsiony mężczyzna, prosząc o pomoc w jak najszybszym dotarciu do jednego z wrocławskich szpitali. Mężczyzna wyznał, że podczas wykonywania pracy na głowę pasażera pojazdu spadł nieokreślony przedmiot, który wywołał u niego poważny uraz głowy.

Mężczyzna musiał trafić niezwłocznie pod opiekę specjalistów, dlatego nie było czasu na oczekiwanie na karetkę pogotowia. Ze względu na stan poszkodowanego mundurowi podjęli decyzję o podjęciu pilotażu mężczyzn do placówki medycznej.

Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe i nakazali kierowcy jechać za nimi. Miejsce spotkania z mundurowymi i szpital dzieliło kilkanaście kilometrów, a poranne zwiększone natężenie ruchu niczego nie ułatwiało. Jednak z pomocą policjantów czas przejazdu znacząco się skrócił, a ranny mężczyzna został przekazany personelowi medycznemu, który udzielił mu specjalistycznej pomocy.

Po raz kolejny policyjny pilotaż zakończył się sukcesem, a jak wiemy czasami minuty, a nawet sekundy mają ogromne znaczenie i bywa, że są na wagę czyjegoś zdrowia bądź życia.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek