Miała przy sobie narkotyki i przedmioty pochodzące z kradzieży

poniedziałek, 13.9.2021 11:46 195 0

Zatrzymaniem 34-latki, zabezpieczeniem środków zabronionych przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii, a także ujawnieniem przedmiotów pochodzących z kradzieży, zakończyła się jedna z interwencji policjantów Wydziały Prewencji i Patrolowego na wrocławskich Pilczycach. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 200 porcji handlowych amfetaminy, a także skradzione mienie wartości ponad 20 tysięcy złotych.

Wrocławscy wywiadowcy podejmowali czynności w jednym z budynków wielorodzinnych na Pilczycach. Kroki swoje skierowali do jednej z bram, gdzie według uzyskanych informacji, mogą znajdować się przedmioty pochodzące z kradzieży.

Schodząc do piwnicy, zauważyli kobietę i przygotowane do zażycia środki odurzające w postaci tzw. kreski ułożonej z proszku koloru białego. Funkcjonariusze ujawnili przy niej łącznie ponad 200 porcji handlowych, jak się po teście okazało amfetaminy.

Policjanci rozejrzeli się po pomieszczeniu gospodarczym zajmowanym przez 34-latkę, ujawniając szereg przedmiotów mogących pochodzić z kradzieży. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu.

Późniejsza praca funkcjonariuszy wskazała, że zabezpieczone przedmioty pochodzą z kradzieży z włamaniem. Wartość odzyskanego mienia to ponad 20 tysięcy złotych, były to m.in. narzędzia budowlane, sprzęt elektroniczny, a także różnego rodzaju przewody.

Kobieta odpowie przed sądem za naruszenie przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a także Kodeksu karnego. Zgodnie z artykułem 62 posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych w znacznej ilości zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast paserstwo, bo właśnie taki zarzut usłyszała 34-latka, zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. O jej najbliższej przyszłości zadecyduje teraz sąd.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek