Jakub Iskra w Śląsku Wrocław

wtorek, 31.8.2021 14:28 451 0

Nowym obrońcą Śląska Wrocław został Jakub Iskra. Młodzieżowy reprezentant Polski został wypożyczony z włoskiego SPAL do końca sezonu 2021/22 z opcją wykupu na kolejne lata.

19-letni zawodnik występuje na prawej stronie defensywy oraz prawym wahadle. Karierę rozpoczynał w Akademii Pogoni Szczecin, w której występował do sierpnia 2018 roku. Wówczas przeniósł się do włoskiego klubu SPAL. W młodzieżowych drużynach klubu z Ferrary Jakub rozegrał w sumie 63 mecze - w najwyższej młodzieżowej lidze we Włoszech, Primaverze, a także zespole U17. W sezonie 2019/20 obrońca debiutował w Serie A, zaliczając dwa spotkania - przeciwko Torino oraz Hellas Verona.

- Od dłuższego czasu szukaliśmy gracza na tę pozycję i gdy pojawiła się możliwość wypożyczenia Jakuba - szybko z niej skorzystaliśmy. To młody i bardzo utalentowany zawodnik, który przeszedł dobrą szkołę futbolu we Włoszech. Liczymy, że nie tylko wzmocni rywalizację na prawym wahadle w zespole trenera Magiery, ale i będzie nadal rozwijał swoje umiejętności, co pozwoli mu wejść na jeszcze wyższy poziom - mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Nowy wahadłowy WKS-u ma już za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski U17 oraz U16, a obecnie jest powołany do kadry U20. Zespół prowadzony przez Miłosza Stępińskiego na początku września zagra towarzyskie spotkania z Włochami i Portugalią. Jakub wystąpi w nich już jako piłkarz Śląska.

- Jestem bardzo zadowolony, że trafiam do Wrocławia i mam nadzieję pomóc drużynie w osiągnięciu jak najwyższych celów. Chciałbym, żeby Śląsk zdobył mistrzostwo Polski, a ja miał w tym swój udział. Zagrałem już w Serie A, ale nie zadebiutowałem jeszcze w Ekstraklasie - liczę, że zasłużę na taką szansę w barwach Śląska i wspomogę zespół - komentuje swój transfer Jakub Iskra.

Nowy piłkarz wrocławskiej drużyny został wypożyczony do końca sezonu 2021/22 z opcją wykupu po zakończeniu tego okresu. W Śląsku będzie występował z numerem 3 na koszulce.

Fot. Dawid Antecki, slaskwroclaw.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek