Panthers Wrocław zagrają w Hamburgu!

czwartek, 19.8.2021 14:02 284 0

Przed zawodnikami Panthers Wrocław nie lada wyzwanie. Podopieczni trenera Jakuba Samela tym razem wybiorą się do Hamburga, gdzie rozegrają spotkanie z liderem dywizji północnej European League of Football – Hamburg Sea Devils. Zawodnicy z północnych Niemiec przegrali do tej pory zaledwie jedno spotkanie, ale goście ze stolicy Dolnego Śląska z pewnością zrobią wszystko, co w ich mocy, aby zanotować czwarte zwycięstwo w rozgrywkach i przybliżyć się do fazy play-off.
Futboliści Hamburg Sea Devils radzą sobie w tym sezonie doskonale – pomimo lekkiej zadyszki w ostatnich tygodniach, zagwarantowali sobie już prawo udziału w play-offach. Gracze Panthers nadal nie są pewni gry w kolejnej fazie rozgrywek i nie ulega wątpliwości, że w najbliższą niedzielę czeka nas niezwykle emocjonujące spotkanie. Tym bardziej, że w pierwszym meczu tych drużyn, na Stadionie Olimpijskim minimalnie lepsi okazali się Sea Devils. Wynik 23:26 potwierdza jednak, że o ostatecznym rozstrzygnięciu zadecydowały wtedy detale. Podobnie może być teraz.

– Hamburg dysponuje naprawdę świetnym i równym składem. Koncentrowanie się na pojedynczych nazwiskach spowodowałoby się, że do głosu doszliby inni zawodnicy. Oczywiście, motorem napędowym Sea Devils jest jej rozgrywający, ale w wielu spotkaniach o zwycięstwie tej drużyny decydowała jej defensywa. Tak też było w spotkaniu na Stadionie Olimpijskim. Musimy szybko przejąć inicjatywę, jeśli chcemy myśleć o zwycięstwie – powiedział Prezes Zarządu Panthers Wrocław, Michał Latoś.

Po ostatnim meczu przeciwko Frankfurt Galaxy mogło się wydawać, że w ekipie Panthers Wrocław pojawił się problem kontuzji. Na całe szczęście wszyscy zawodnicy, którzy zeszli z boiska w trakcie spotkania, są już po badaniach. Te nie wykazały poważniejszych urazów, a trener Jakub Samel w niedzielę będzie miał do dyspozycji optymalny skład. Zawodnicy Panthers cały czas ciężko pracują, żeby wyeliminować błędy popełniane w poprzednich kolejkach European League of Football.

– Do poprawy mamy naprawdę sporo. Przede wszystkim jednak, kluczowe są dwa aspekty: koncentracja przez cztery kwarty i wykonanie planu, który opracowali trenerzy. Z tym w ostatnim meczu mieliśmy duże problemy. Jeśli chcemy wygrać w Hamburgu, musimy zachować sto procent dyscypliny i w pełni realizować założenia taktyczne – dodał Michał Latoś.

Futboliści Panthers Wrocław niejednokrotnie udowadniali – również w tym sezonie – że są w stanie rywalizować z najmocniejszymi rywalami w Europie. Choć zespół ze stolicy Dolnego Śląska notuje ostatnio słabszą passę, wszyscy wierzą tu w zwycięstwo nad Hamburg Sea Devils. Kluczowe dla losów rywalizacji będzie przygotowanie mentalne. Jeśli Panthers będą w stanie zaprezentować wszystkie swoje atuty, nic nie stoi na przeszkodzie, aby z północy Niemiec przywieźć do Wrocławia czwartą w tym sezonie wygraną.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek