Przed meczem żużlowym, pod parafiami i w zoo. Tam stanie SZCZEPCIObus

piątek, 30.7.2021 13:33 489 0

Autobus-mobilny punkt szczepień MPK pojawi się dziś (tj. 30.07) przed meczem żużlowym na Stadionie Olimpijskim. Skorzystają z niego kibice idący na zawody Grand Prix 2021. SZCZEPCIObus stanie też w dogodnym punkcie dla miłośników pingwinów – tuż obok ich wybiegu we wrocławskim zoo. W niedzielę zaszczepią się natomiast parafianie.

Mobilny punkt szczepień w autobusie to unikatowe rozwiązanie. Chętni do zaszczepienia się nie muszą szukać stacjonarnego punktu ani się rejestrować – wrocławski mobilny punkt szczepień pojawia się wszędzie tam, gdzie gromadzą się ludzie, co znacznie ułatwia cały proces. Grand Prix jest wydarzeniem, na które przybędą tysiące fanów żużla nie tylko z Polski, ale również z całego świata. Część z nich nie jest jeszcze zaszczepionych. Na wrocławskim Stadionie Olimpijskim będą mieli okazję zadbać o swoje zdrowie bez żadnych formalności i zbędnych procedur.

Autobus MPK stać będzie przed wejściem na Stadion Olimpijski przed dzisiejszym spotkaniem w godzinach 15:00-20:00. Chętni zaszczepią się w nim jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson.

- Będzie to okazja dla wszystkich jeszcze niezaszczepionych kibiców, żeby otrzymać szczepionkę – mówi prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu Krzysztof Balawejder. – Nie trzeba się nigdzie rejestrować ani zgłaszać. Wystarczy, że masz skończone 18 lat i przyjdziesz ze swoim dowodem osobistym. Wrócisz z meczu nie tylko zadowolony, ale i zaszczepiony.

Z jednodawkowych szczepionek skorzystają też osoby, które wybiorą się w sobotę do wrocławskiego zoo. SZCZEPCIObus stanie od godziny 9:00 do 18:00 obok wybiegu pingwinów i surykatek. Wrocławskie ogród zoologiczny jest miejscem, do którego co weekend zjeżdżają tłumy. Jest to więc idealne miejsce dla autobusu-mobilnego punktu szczepień.

SZCZEPCIObus stanie też w ten weekend pod wrocławskimi parafiami. W niedzielę pojazd znajdziemy godzinach 9:00 – 12:00 pod Parafią Rzymskokatolicką pw. św. Jadwigi Śląskiej we Wrocławiu-Leśnicy przy ul. Wolskiej 6, a w godzinach 12:30 – 16:00 przy Kościele pw. św. Andrzeja Boboli przy ulicy Koszalińskiej 15.

Autobus – mobilny punkt szczepień (tzw. SZCZEPCIObus), to wspólna akcja miasta Wrocław, MPK Wrocław i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Partnerem medycznym akcji jest natomiast Dolnośląskie Centrum Chorób Serca im. prof. Zbigniewa Religi MEDINET. Autobus codziennie odwiedza inne osiedla miasta, zapewniając mieszkańcom ułatwiony dostęp do szczepień.

Ponad milion dawek szczepionki przeciwko COVID19 podano we Wrocławiu! 60% mieszkańców stolicy Dolnego Śląska jest już w pełni zaszczepionych, ale to wciąż zbyt mało by uchronić miasto przed konsekwencjami kolejnej fali zachorowań. Dlatego Wrocław rozpoczyna kolejną, specjalną akcję szczepień i nową kampanię edukacyjną #WrocławSięSzczepi.

W sierpniu i we wrześniu będzie możliwość zaszczepienia się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson przy okazji dużych wydarzeń kulturalnych i sportowych we Wrocławiu.

Nasi partnerzy medyczni Medfemina, Medinet i Wrocławskie Cetrum Zdrowia będą szczepić na wrocławskich potańcówkach, przed meczem Śląska Wrocław czy czasie Europejskiej Nocy Literatury. W sumie mobilne punkty szczepień będą towarzyszyć ponad dwudziestu wydarzeniom na terenie miasta. Dodatkowo SZCZEPCIObus nadal będzie odwiedzał wrocławskie osiedle i parafie. 

- We Wrocławiu w pełni zaszczepionych jest już blisko 400 tys. mieszkańców. To ogromna praca lekarzy, pielęgniarek i całej opieki medycznej. Dziękuję Wam za nieustanną walkę z pandemią a mieszkańcom Wrocławia za odpowiedzialność – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

 

Co mam zrobić jeśli chcę zaszczepić się w SZCZEPCIObusie?

Jeśli chcesz zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson w SZCZEPCIObusie musisz mieć skończone 18 lat i posiadać przy sobie dokument tożsamości (dowód osobisty czy paszport). Nie trzeba się nigdzie rejestrować, wystarczy że pojawisz się w jednym z dogodnych dla Ciebie punktów.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek