„Trzecioligowy życia król” – Impart zaprasza na premierę nowego spektaklu twórców „Leningradu”

wtorek, 27.7.2021 15:40 225 0

Goszczący od ponad dekady na scenie Impartu „Leningrad” cieszy się niesłabnącą popularnością. Każdy z tegorocznych spektakli wyprzedawał się z dużym wyprzedzeniem. Dla wszystkich fanów kultowego przedstawienia Strefa Kultury Wrocław przygotowała wyjątkową atrakcję – wrocławską premierę „Trzecioligowego życia króla”, nowego spektaklu – koncertu twórców „Leningradu”.

“Trzecioligowy życia król” to opowieść o dojrzałym mężczyźnie, muzyku i aktorze w jednej osobie, bywalcu rockowych festiwali i znakomitym wodzireju, który znalazł się na ostrym wirażu swojego życia. Główny bohater, w którego wciela się doskonale znany fanom "Leningradu" Tomasz Mars, niegdyś marzący o wielkiej karierze gwiazdy rocka, dziś wegetuje w trzeciej lidze, prowadząc imprezy dla bogatych firm. W poczuciu przegranego życia i utraconego czasu rusza w kolejną trasę, aby rozprawić się ze swoim rock and rollowym życiem, karierą estradową, z wódką, z kobietami, z przemijaniem. Po drodze spotyka tajemniczą kobietę: Dżinę Kokainę (Mirosława Żak), która wciąga go do świata kolorowych wizji, nie do końca realnych zdarzeń.

W 21 piosenkach, ułożonych w fabularną całość Tomasz Mars i Mirosława Żak prezentują sceniczne show, tworzące muzyczny świat, który balansuje na krawędzi pomiędzy chałturą a ambitną sztuką. Ciepła wódka, hotelowe pokoje, garderoby i bus bez klimy. W jeden weekend – impreza firmowa za gruby szmal, a potem koncert w piwnicznym klubie za dwie stówki. W tle nieubłagany upływ minut, strach przed przemijaniem. Odliczanie do nieuchronnego końca, marzenie o czymś prawdziwym, na serio. Pogoń za prawdziwą miłością, prawdziwą sztuką, zamiast codzienności wypełnionej plastikowym blichtrem dla pijanych biznesmenów.

Scenarzystą i reżyserem "Trzecioligowego życia króla" jest autor "Leningradu" Łukasz Czuj. Tomaszowi Marsowi i Mirosławie Żak na scenie towarzyszą Damian Drzymała / Tomasz Mańkowski (perkusja, klawisz), Remigiusz Hadka (gitary, akordeon, piano), Michał Sosna (saksofon tenorowy, barytonowy, melodyka) oraz Marek Henryk Mars (kontrabas, bas).

Wkrótce na scenę Impartu wróci także „Leningrad”. Najbliższe przedstawienie odbędzie się 3 września o 20:00. Bilety na wszystkie wydarzenia organizowane przez Strefę Kultury Wrocław w Imparcie są dostępne na www.strefakultury.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek