16-latek kradł paczki z pojazdów firm kurierskich

niedziela, 25.7.2021 11:18 715 0

Policjanci z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii ze Starego Miasta rozwiązali sprawę kradzieży paczek z pojazdów kurierskich. Analizując zebrane materiały ustalili i zatrzymali sprawcę, którym okazał się być nieletni wrocławianin. 16-latek kradł przesyłki wykorzystując moment nieuwagi kierowców, ale także włamywał się do pojazdów uszkadzając drzwi. Wartość utraconego mienia to prawie 8 tysięcy złotych. Młody człowiek za popełnione czyny odpowie przed Sądem Rodzinnym.

Jakiś czas temu policjanci otrzymali informację o paczkach, które w niewyjaśniony sposób ginęły z pojazdów kurierskich na terenie wrocławskiego Starego Miasta. Funkcjonariusze z komisariatu przy Trzemeskiej na podstawie zabezpieczonego monitoringu i zebranego materiału dowodowego namierzyli i zatrzymali młodego mężczyznę podejrzewanego o liczne kradzieże.

Okazał się nim być 16-letni mieszkaniec Wrocławia. Funkcjonariusze z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii przeprowadzili czynności z młodym człowiekiem w obecności jego opiekuna prawnego. Według wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kilkukrotnie doszło do tego typu zdarzeń. 16-latek nie tylko dokonywał kradzieży paczek, wyczekując na moment nieuwagi pracownika firmy kurierskiej, ale też włamywał się do zamkniętych pojazdów, uszkadzając ich drzwi.

Policjanci powiadomili o całej sprawie Sąd Rodzinny. To właśnie sąd zadecyduje o dalszych losach tego młodego człowieka, który podejrzewany jest o popełnienia dwóch przestępstw - kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Na chwilę obecną mundurowi prowadzą czynności mające na celu odzyskanie utraconego mienia, którego wartość łącznie wynosi prawie 8 tysięcy złotych.

Przestrzegamy młodych ludzi, aby nie brali przykładu z nagannego zachowania tego 16-latka. Problemy prawne, które mogą powstać w wyniku popełniania czynów karalnych mogą być odczuwalne jeszcze przez szereg długich lat. Co więcej, mogą stanowić ogromną przeszkodę podczas realizowania planów na przyszłość.

sierżant Aleksandra Rodecka

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek