Podsumowanie policyjnej akcji "Prędkość"

czwartek, 22.7.2021 11:30 378 0

We wtorek na terenie miasta i powiatu wrocławskiego, funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”. Policjanci sprawdzali m.in. czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości i poruszają się po drogach w sposób zgodny z przepisami. Celem głównym działań była poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 275 pojazdów i niestety, aż 105 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość.

Akcja miała na celu nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, ale również napiętnowanie ich negatywnych zachowań na drogach. Należy pamiętać, że nieodpowiednie przygotowanie do podróży, brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów kodeksu drogowego lub  panujących na drodze warunków atmosferycznych, niejednokrotnie prowadzi do bardzo poważnych w skutkach zdarzeń.

Mundurowi podczas akcji wykorzystywali radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości będące w dyspozycji Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci rażąco przekraczający prędkość, musieli liczyć się z konsekwencjami. Niestety funkcjonariusze ujawnili ponad 100 wykroczeń polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. W ramach prowadzonych działań policjanci nakładali mandaty karne, kierowali wnioski o ukaranie do sądu, ale także pouczali. W związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50km/h, trzech kierujących straciło także prawo jazdy.

Policjanci przypominają, że od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach, jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy. Mając to na uwadze, funkcjonariusze apelują o bezwzględne stosowanie się do przepisów, zmniejszenie prędkości i zwiększenie uwagi w rejonie przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek