Ogród Botaniczny UWr nie marnuje!

sobota, 19.6.2021 14:30 264 0

Czy chwasty są jadalne? Jak zbudować domek dla owadów? Jak ekologicznie zadbać o trawnik? Do czego wykorzystać ścięte gałęzie? Jak nadać drugie życie starym ubraniom i uschłym drzewom? ... na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziecie Państwo w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego, który włącza się w akcję Wrocław nie marnuje. Uniwersytet Wrocławski jako jednostka naukowa bardzo dobrze może pokazać, jak ważna jest dbałość o środowisko naturalne - mówi dyrektor Ogrodu Botanicznego UWr, dr hab. Zygmunt Kącki. - Przede wszystkim chcemy skupić się na tym, jak można zagospodarować odpady z naszych ogrodów.

Co konkretnie będzie się działo? Będą warsztaty z segregacji odpadów, będzie można dowiedzieć się więcej o kompostowaniu, a wykorzystani zużytych ubrań. Będą warsztaty w recyklingu dla dzieci. Będzie także można oddać tzw. odpady trudne, np. pakowania po chemikaliach - pierwsze sto osób dostanie za to roślinkę. - mówi Karolina Sokołowska. z Ogrodu Botanicznego UWr.
- Będą warsztaty z ekologicznego koszenia. Będzie można dowiedzieć się, jak wykorzystywać tzw. chwasty w kulinariach i jak stworzyć środki ekologiczne do zwalczania szkodników, a także stworzyć domki dla pożytecznych owadów.

Wrocław nie marnuje to jedna z imprez, którymi Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego włącza się z promocję ekologicznego stylu życia i zrównoważonego gospodarowania surowcami.
 
Obecnie trwa rok roślin miododajnych. Warto do nas przyjść, dowiedzieć się, zapytać się, co zrobić, by wspomóc środowisko naturalne, dodaje dyrektor Kącki.

Zapraszamy do nas w najbliższy weekend 19-20 czerwca 2021 r.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek