Tak Brzmi Wrocław – nowa scena na WROsoundzie

środa, 16.6.2021 14:37 290 0

Organizatorzy festiwalu wracają do korzeni wydarzenia i w programie drugiej sceny stawiają wyłącznie na wrocławskich artystów.

WROsound dopiero od trzech lat funkcjonuje jako festiwal plenerowy, ale na wrocławskim rynku wydarzeń muzycznych o wiele dłużej, bo od 2008 roku. Założeniem pierwszych edycji było skupienie uwagi wyłącznie na wrocławskich artystach, ale naturalnym efektem rozwoju imprezy były coraz nowsze pomysły na program. Dlatego już w 2019 roku na placu przed Impartem mogliśmy podziwiać m.in. Michaela Kiwanukę, SOHNA czy zespół ONUKA. W tym roku organizatorzy wrócą jednak do korzeni z pomocą dodatkowej sceny –  zorganizowanej pod hasłem Tak Brzmi Wrocław. Na jej program złożyły się pomysły przedstawicieli cyklu Dogrywki, ekipy Tak Brzmi Miasto oraz samego festiwalu.

W piątek w ramach Dogrywek, czyli spotkań wokół muzyki organizowanych w Barbarze przez Strefę Kultury Wrocław, posłuchamy o kulisach twórczości wrocławskich kolektywów djskich. Będą rozmowy o inspiracjach, interesujące historie, muzyczne przykłady i próbki możliwości. W ciągu dwóch dni zaprezentują się przedstawiciele składów Acidtropicália, regime, Wkurvv, outlines oraz K-HOLE TRAX. W sobotę do muzycznych opowieści i smakowitych setów dołączą koncerty. Reprezentację złożoną z czterech lokalnych zespołów przygotowała ekipa Tak Brzmi Miasto, odpowiedzialna za największy program rozwoju muzyków i menadżerów w Polsce. Zagrają KAIRO, Follow Rivers, Filip Mizia oraz Monsieur Premiere. Na finał wystąpi zespół Oxford Drama, który niedawno wydał swój trzeci studyjny album „What’s The Deal With Time?” i będzie to wrocławska premiera tego materiału na żywo.

Wstęp na wydarzenia w ramach sceny Tak Brzmi Wrocław – która zostanie ulokowana w podwórku Impartu – jest darmowy. Szczegółowy harmonogram będzie dostępny wkrótce na stronie  www.wrosound.com. Nadal można także zakupić bilety na koncerty sceny głównej – na placu przed Impartem wystąpią: HVOB live, Thylacine, KAMP!, Baasch, schfter, Syny, Meek, Oh Why?, Tomasz Makowiecki, Coals oraz MIN tFestiwal WROsound odbędzie się w dniach 16-17 lipca i oprócz muzycznych uniesień pojawi się kilka dodatkowych atrakcji. Do ich współorganizacji zaproszono wielu partnerów, którzy wesprą działania proekologiczne, zaproponują lifestylowe warsztaty lub poprowadzą specjalne strefy.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek