Międzynarodowa stawka koni w wieczornych wyścigach na Partynicach

poniedziałek, 14.6.2021 14:32 218 0

Mocna stawka 86 koni będzie rywalizować w najbliższą środę 16 czerwca podczas piątego dnia sezonu na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych - Partynice. W programie znalazło się osiem gonitw: trzy płaskie, dwie płotowe oraz trzy przeszkodowe. Najważniejszą z nich będzie międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5 letnich koni i starszych "Wrocławska Trial", do której zgłoszono dziewięć koni. O randze tej gonitwy świadczy fakt, że jest ona ostatnim, przeszkodowym sprawdzianem na partynickim torze przed wrześniową Wielką Wrocławską. Mityng rozpocznie się o godzinie 16:00, start pierwszej gonitwy o 16:30, ostatnia gonitwa dnia rozpocznie się o godz. 20:00 - wstęp wolny. 

Faworyci gonitw:

Gonitwa Wrocławska Trial zgromadziła na starcie dziewięć koni, dla których będzie to ostatni sprawdzian na Partynicach przed Wielką Wrocławską. Dwa bardzo dobre starty ma za sobą w tym roku Slivka, która na otwarcie tegorocznego sezonu we Wrocławiu odniosła w walce zwycięstwo, a w kolejnym starcie była druga, także walcząc do końca. Pokonał ją na finiszowych metrach Her Him, który w zeszłym roku wygrał Nagrodę Tiumena na Partynicach i kros w Treviso. Weteran Larizano tradycyjnie rozpoczął sezon w stiplu I kat. w Lysa nad Labem, gdzie zajął bliskie czwarte miejsce, we Wrocławiu zawsze liczył się w walce o czołowe lokaty w największych gonitwach – był drugi w Crystal Cup rok temu i dwukrotnie drugi w Wielkiej Wrocławskiej (2015, 2019). Nie miał udanego wejścia w sezon Netto, zawsze liczący się w dużych gonitwach z przeszkodami, który w Nagrodzie Otwarcia Sezonu Przeszkodowego był dopiero siódmy. Nick z kolei nie ukończył pierwszego startu w tym roku z powodu upadku, ale zrehabilitował się w Nagrodzie Tiumena, finiszując blisko trzeci. Tuż za nim przybiegł Turion, zwycięzca ubiegłorocznej Nagrody Masiniego. W trzeciej odsłonie rywalizacji czterolatków, pod nieobecność zwycięzców dwóch poprzednich gonitw cyklu, ponownie zmierzą się m.in. drugi trzy tygodnie temu Tonerre, który pierwszego startu nie ukończył z powodu upadku jeźdźca, dwukrotnie trzeci Minister Wojny i dwa razy czwarty Spider Szumawa. Znakomitą obsadę ma gonitwa z płotami dla starszych koni – pobiegną m.in. zwycięzcy sprzed trzech tygodni Carlito i Deklaracja, trzeci z ubiegłorocznej Wielkiej Partynickiej Bailando, sygnalizująca rosnącą formę Ukka czy ubiegłoroczny zwycięzca z Wrocławia Option Be. Rywalizację w cyklu gonitw z płotami rozpoczynają trzylatki. Długodystansowy test (2600 m) przed trzema tygodniami najlepiej zdał Salivano z Czech, który zajął piąte miejsce w niewielkim odstępie za czołową czwórką. 

Atrakcje dla najmłodszych:

Dla najmłodszych uczestników mityngu organizatorzy tradycyjnie przygotowali przejażdżki na kucykach Wyższej Szkółki Jazdy - Partynice. Ponadto dzieci mają do swojej dyspozycji jeden z najbardziej oryginalnych placów zabaw we Wrocławiu "Konikowo", jak i Park Linowy Partynice.

 

Piąty dzień sezonu wyścigowego 2021
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2

16 czerwca (środa) godz. 16:00, wstęp wolny
16:30 – start pierwszej gonitwy
20:30 – koniec mityngu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek