Celny cios w kryminalny biznes

niedziela, 13.6.2021 12:00 593 0

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek przeprowadzili działania, w wyniku których, podczas przeszukania jednego z mieszkań ujawniono duże ilości różnego rodzaju substancji odurzających. Zabezpieczono m.in. amfetaminę, marihuanę oraz mefedron. Oprócz 25-latka, który sprzedawał nielegalne środki, zatrzymany został także 23-letni wrocławianin. Okazał się on osobą poszukiwaną do umieszczenia w zakładzie karnym. Chwilę wcześniej, nabył on kilka porcji marihuany we wspomnianym lokalu mieszkalnym. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i teraz odpowiedzą przed sądem.

Kryminalni z komisariatu na wrocławskim Grabiszynku wykonując czynności służbowe, weszli w posiadanie informacji, że w jednym z mieszkań mogą znajdować się duże ilości narkotyków. Niezwłocznie pojechali we wskazane miejsce i zauważyli, jak ze wskazanego lokalu wychodzi młody mężczyzna.

Policjanci poszli za nim i został on zatrzymany. Znaleziono przy mężczyźnie, ponad 20 porcji amfetaminy i kilka porcji marihuany oraz innych narkotyków. Co więcej, 23-latek był osobą poszukiwaną do odbycia kary w zakładzie karnym.

W tym czasie pozostali funkcjonariusze byli już w mieszkaniu 25-letniego wrocławianina, od którego wyszedł wcześniej 23-latek. W trakcie przeszukania ujawniono dużą ilość substancji zabronionych. Łącznie było to ponad 5 tysięcy porcji handlowych narkotyków, a dokładniej mundurowi znaleźli m.in. ponad 4,5 tysiąca porcji amfetaminy, niemal 600 porcji metamfetaminy, kilkanaście porcji mefedronu i kilkadziesiąt jeszcze innych rodzajów substancji odurzających.

Oprócz nich zabezpieczono również wagi elektroniczne, telefony komórkowe, woreczki strunowe i wiele innych tego typu przedmiotów pochodzących lub służących do popełnienia przestępstwa, jak na przykład urządzenie do pakowania próżniowego.

Zatrzymani wrocławianie trafili do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Każdy z nich za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem.

W przypadku 25-latka, na chwilę obecną został już zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzięki skutecznie przeprowadzonym działaniom, na rynek nie trafiły kolejne tysiące porcji środków, które jak wszyscy wiemy, są skrajnie niebezpieczne dla życia i zdrowia. Skutki ich działania, mogą być często nieprzewidywalne i powodować wydarzenia, które komplikują i mają bezpośredni wpływ na dalsze życie. Szczególnie dotyczy to młodych ludzi, którzy mają przed sobą do zrealizowania szereg planów na przyszłość.

sierżant Aleksandra Rodecka
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Link do filmu ze zdarzenia

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek